son dakika haberleri

Gürpınar Belediyesi Elaçmaz mahallesinde vatandaşlarla buluştu

Gürpınar Belediyesi Kardeşlik Sofrasını Elaçmaz Mahallesi’nde kurdu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar Belediyesi Elaçmaz mahallesinde vatandaşlarla buluştu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.05.2018  12:39:00 eklendi.

Gürpınar Belediyesi Ramazan ayının ikinci “Kardeşlik Sofrası”nı  Elaçmaz Mahallesi’nde kurdu. Bölge halkını Elaçmaz Mahallesi meydanında birleştiren Gürpınar Belediyesi, kurduğu sofralarda vatandaşları ağırladı.

 

Programa Kaymakam Doğramacı’nın eşi Hatice Doğramacı Hanımefendi,  İlçe Emniyet Amirliği 4. Sınıf Emniyet Müdürü Şener Karaboğa, İlçe Müftüsü Alaaddin Hançer, AK Parti İlçe Başkanı Halit Toktaş ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı. 

 

Program öncesi Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Programda konuşan Kaymakam Doğramacı, Ramazan ayının bereketini iftar sofralarında yaşadıklarını anlattı.

 


 

Ramazan sofralarında gönülleri bir araya getirdiklerini söyleyen Doğramacı, “Bugün burada bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bildiğimiz kadarıyla bugüne kadar böyle bir organizasyon burada yapılmadı. Böyle bir iftar ve gönüllerin bir araya geldiği aynı sofrada aynı lokmaya aynı anda kaşığı batırdığımız bir sofra kurulmadı. Ama biz inanıyoruz ki bundan sonra buralarda Allah’ın izniyle el birliğiyle daha güzel organizasyonları hep beraber yapacağız.” 

 

İftar sofralarının birlik, beraberlik ve kardeşliği güçlendirdiğini anlatan Doğramacı, şunları kaydetti:

“Allah birliğimizi, beraberliğimizi, gücümüzü ve kuvvetimizi daim etsin. Allah’ın izniyle biz böyle tek yürek olduğumuz sürece dünyanın neresinden gelirlerse gelsinler. Hangi ekonomik savaşları bizlere açarlarsa açsınlar Biz aç kalırız ama Allah’ın izniyle açıkta kalmayız. Bizler her daim bu topraklara sahip çıkarız. Biz inanıyoruz ki bu birlik ve beraberlik olduğu sürece dünyanın hiçbir yerinde bir tane dahi mazlum umutsuz olmayacaktır. Biz mazlumların umudu olan bir ülkenin evlatlarıyız. Buda bizler için çok önemli bir haslet ve tarihimiz boyunca böyle olmuştur. Bizim birlik ve beraberliğimiz bizim geleceğimiz adına en büyük umudumuzdur. Allah izin verirse bu ramazanda başlattığımız birlik, beraberlik ve kardeşlik sofralarını bundan sonra ki ramazanlarda daha da büyüterek daha coşku içerisinde devam ettireceğiz.”


İftar yemeği sonrası düzenlenen orta oyunu, Karagöz ve Hacivat, sihirbazlık gösterileri gibi etkinlikler çocuklar tarafından ilgi gördü.


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler