son dakika haberleri

Gürpınar’da yol yapım çalışması

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından başlatılan çalışma kapsamında kırsal mahallelerin yollarına kilitli parke taşı döşeniyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da yol yapım çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.10.2017  13:02:00 eklendi.

İlçede hizmet atağını kapsamlı bir şekilde sürdüren Gürpınar Belediyesi, bir yandan şehir merkezindeki projeleri hayata geçirirken, diğer yandan da en ücra mahallelere hizmet götürmek için yoğun mesai harcıyor.


Fen İşleri Müdürlüğünce 2017 yılı içerisinde 300 bin metrekare kilitli parke taşı döşenmesi programa dahil edilirken, bunun 120 bin metrekare parke taşı döşenmesi tamamlanarak yollar vatandaşın hizmetine sunuldu. 180 bin metrekarelik alanda ise çalışmalar devam ediyor.


Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, birçok mahallenin daha önce hiç yol hizmeti almadığını belirterek, bu mahallelerin yollarının iyileştirilmesi için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirterek, "Göreve geldiğimiz günlerde mahallelerimizin eksiklerini tespit ettik. Bu eksiklerden biri de yolların kullanılamaz olması durumuydu. Bizler de ‘yol demek medeniyet demektir’ anlayışıyla bu mahallelerimizde hemen çalışma başlattık. Vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlaması için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler