son dakika haberleri

Gürpınar’da sezonun ilk sera hasadı toplandı

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından hayata geçirilen seralarda üretimi gerçekleştirilen salatalığın hasadı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da sezonun ilk sera hasadı toplandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.07.2019  17:30:00 eklendi.

Üreticilere farklı üretim modelleri oluşturmak için hayata geçirilen 6 serada; domates, salatalık, biber, patlıcan, kavun ve çilek gibi ürünler yetiştiriliyor.


Hasat zamanı ile birlikte yoğun bir çalışma mesaisinde olan ekipler, yaklaşık 2,5 ton salatalığı toplayarak uygun fiyatla ilçe esnafına teslim etti. Suyuyla, havasıyla, verimli topraklarıyla birlikte çalışkan insanlara sahip Gürpınar’ı, yeni yatırımlarla gün yüzüne çıkartıp yerli ve milli üretimde marka olmayı hedeflediklerini söyleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, seralarda yapılan çalışmayla Gürpınar’ın örnek bir üretim tesisi olduğunu göstermek istediklerini belitti.

 

 

Başkan Tanış, “İlçemiz özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir yerde olduğunu hep söylüyorduk. Şimdi seracılıkta da örtü altı dediğimiz yöntemle güzel işler başarıyoruz. Bugün bu modern seralarda çok kaliteli bir ürün yetiştirildiğini hep birlikte gördük ve bu bizi son derece memnun etti. Amacımız vatandaşlarımızı örnek tarımsal üretim tesisi ve yeni üretim modelleriyle buluşturmak. Modern tarımının faydalarını vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz. Bu konuda Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğümüzle koordinasyon halindeyiz. İnanıyorum ki Gürpınar sebze ve meyve üretiminde önemli bir merkez olacak” dedi. 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler