son dakika haberleri

Gürpınar’da okul bahçeleri artık daha güvenli

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından çocukların daha güvenli ortamlarda eğitim alması için 13 okulda başlatılan çevre duvarı yapımı devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da okul bahçeleri artık daha güvenli
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2017  10:45:00 eklendi.

 Çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim almalarını sağlamak için harekete geçen Gürpınar Belediyesi, tespit edilen okullarda çevre duvarı yapımına başladı. Bu kapsamda 13 okulda çevre duvarının yapımını sürdüren ekipler, okul bahçelerine de parke taşıyla tören alanları oluşturdu.

 

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, eğitim alanında yapılacak hizmetleri çok önemsediklerini anlattı. Okulların güvenliği ve çocukların eğitim kalitesini arttırmak için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Doğramacı, "Hizmet anlayışımızda öncelik verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitim konusundaki eksikleri tespit etmeye ve bu eksikleri en kısa zamanda çözmeye gayret gösterdik. Bu anlamda önemsediğimiz konuların başında okul önlerindeki güvenlik problemi oldu. Bu nedenle tespit edilen okullarımızın bahçelerine çevre duvarı yapıyoruz. Çocuklarımız daha güvenli ve sağlıklı koşullarda eğitim alıyor. Bunun yanında çok amaçlı semt sahalarını inşa ederek okullarımızın eksiklerini gideriyoruz" dedi.
 
 
 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler