son dakika haberleri

Gürpınar’da öğrenciler ders başı yaptı

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Vatan, millet, devlet ve din sevgisini çocuklarımızın kalplerine nakış nakış işlememiz gerekiyor. Bu ruhu hep beraber görmeliyiz dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da öğrenciler ders başı yaptı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.02.2018  15:24:00 eklendi.

 Gürpınar’da öğrenci ve öğretmenler eğitim öğretim yılının ikinci dönemine bugün başladı.

 

Bu kapsamda Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı; okul güvenliği, uyuşturucu kullanımıyla mücadele, trafik ve servis şoförleriyle ilgili konuları görüşmek üzere öğrenci, veli, okul müdürleri ve servis şoförleriyle bir araya geldi. Gürpınar BİST Kız YİBO’nun konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Doğramacı, eğitim ve öğretimin herkesin özenle gayret sarf etmesi gereken bir konu olduğunu, bu konuda da herkese önemli görevler düştüğünü aktardı.

 

Kaymakam Doğramacı, şöyle devam etti:

 

“Açıkçası bizim arzu ettiğimiz bir gelecek var. Bu geleceği hep beraber inşa etmeliyiz. Bu çerçevede vatan, millet, devlet ve din sevgisini çocuklarımızın kalplerine nakış nakış işlememiz gerekiyor. Bu ruhu hep beraber görmeliyiz. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bizim vatanımız kutsal bir vatandır. Bizler herkese kucak açar, şefkat gösteririz. Bu konuda dünyanın en şefkatli ülkesi bizimdir. Bizim gidecek başka vatanımız yok. Bu nedenle vatanına ve milletine kalbiyle bağlı çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor.”
 

Konuşmaların ardından okul güvenliği, uyuşturucu kullanımıyla mücadele, trafik ve servis şoförleriyle ilgili sunum yapıldı.

Kaymakam Doğramacı, ardından Atatürk Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlayan öğrencileri ziyaret etti.

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler