son dakika haberleri

Gürpınar’da karla mücadele aralıksız devam ediyor

Kar yağışının etkili olduğu Gürpınar’da, Gürpınar Belediyesi kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürerek vatandaşların olumsuz etkilenmelerinin önüne geçti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da karla mücadele aralıksız devam ediyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.12.2016  10:46:00 eklendi.

 Geniş ve engebeli bir coğrafyaya sahip olan Gürpınar’da etkili olan kar yağışı çok sayıda köy yolunun kapanmasına neden. Vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için zamanında kar temizleme çalışmalarına başlayan Gürpınar Belediyesi, özellikle mahalle içlerini temizleyerek yurttaşların olumsuz etkilenmelerini asgariye indirmeye çalıştı. Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşların gündelik hayatlarının aksamaması ve ulaşımda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için kar yağışından itibaren karla mücadele çalışmaları başlattı.


Kar temizleme çalışmalarında 1 greyder, 3 kazıcı yükleyici,1 loder, 2 binek araç ve kar temizleme ekipleri ile mahalle yollarının ulaşıma kapanmaması için çalışmalar aralıksız devam ederken, mahalleliler hızlı bir şekilde ve zamanında yapılan çalışmalardan dolayı oldukça memnun kalırken, “zamanında yapılan müdahalelerle işlerimizin aksamasını engellediler. Bunun için emeği geçen her kese teşekkür ederiz” denilerek memnuniyetlerini ifade ettiler.


Öte yandan ilçe merkezinde kaldırımlar, yayaların sıklıkla kullandığı ara yollar da mini kar küreme araçlarıyla temizlenerek yayalarında rahat gidip gelmeleri, kardan ve buzdan dolayı doğa bilecek tehlikelerin önüne geçildi. Kar temizleme çalışması ilçe genelinde devam ediyor.

 

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler