son dakika haberleri

Gürpınar’da Husumetli Aileler Barıştı

Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Elaçmaz Mahallesi’nde 31 Mart Muhtarlık Seçimlerinden bu yana devam eden husumetler büyük bir barış yemeğiyle son buldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da Husumetli Aileler Barıştı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.08.2019  15:34:00 eklendi.

 Birçok defa kavga ve silahlı yaralanmaların olduğu mahallede ilçenin önde gelenlerinin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı.

 

 

Şemskan Aşireti Reisi Sami Yiğit ve Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın mahalle sakinleri ve ailelerle görüşmesi sonuç verdi.

 

Düzenlenen barış yemeğinde konuşan Başkan Tanış, ailelerin arasında yaşanan husumetin büyümesini önlemek amacıyla girişimlerde bulunduklarını söyleyerek, “ilçemizin ileri gelen kanaat önderleri ile birlikte üç aile büyükleriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda barış sağlandı. Temennimiz ilçemizde barışçıl, kavgasız bir şekilde her kesimin kardeşçe yaşamasıdır. İlçemizde yaşanan bu tatsız olayın daha da büyük olaylara neden olmadan barışçıl yollarla çözülmesi bizleri mutlu etmiştir.”

 

Barış programına AK Parti İlçe Başkanı Halit Toktaş, Gürpınar Belediye Meclis Üyeleri, kanaat önderleri ve çevre mahallelerden birçok vatandaş katıldı.    

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler