son dakika haberleri

Gürpınar’da çocuklar semt sahalara kavuşuyor

Gürpınar Belediyesi tarafından eğitim öğretim alanında başlatılan hizmet atağı kapsamında okulların bahçelerine çok amaçlı semt sahaları yapılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gürpınar’da çocuklar semt sahalara kavuşuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.10.2017  09:39:00 eklendi.

 Gürpınar Belediyesi tarafından öğrencilerin daha salıklı ortamlarda spor aktivitelerini gerçekleştirmek için başlatılan çalışmalar devam ediyor.


Her okula çok amaçlı semt sahası inşa edilmesi için startı verilen çalışmalarda, içerisinde basketbol, voleybol, futbol ve diğer spor aktivitelerin yapılabileceği donanımlı sahalar yapılıyor.Yaz döneminde başlatılan çalışmalarda bir okulda semt sahası tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulurken, 9 okulda da çalışmalar sürüyor.Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, eğitim alanında donanımlı ve güvenli ortamlar oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.


Daha önce birçok okulda çocukların spor aktivitelerini gerçekleştirecek alanların olmadığını anımsatan Doğramacı, şöyle konuştu:

 

"Okullarımızı tam donanımlı eğitim yuvaları haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda geleceğimizin yarınları olan çocuklarımızın sosyal ve sportif faaliyetlerini daha iyi koşullarda yerine getirmesi için çalışma başlattık. Her okula çok amaçlı bir semt sahası yapıyoruz. Şimdilik 10 okulumuzda bu çalışma devam ediyor. İlerleyen zamanlarda gerekli gördüğümüz diğer okullarımızda da benzer bir çalışma yürüteceğiz. Şimdiden çocuklarımıza hayırlı olsun."

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler