son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyesinden yol açılışı

Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak’ın zorlu coğrafyasına rağmen yapımını tamamladığı 26 kilometrelik Bilgi Mahallesi grup yolunu ulaşıma açtı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyesinden yol açılışı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.01.2018  16:09:00 eklendi.

Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından merkez ve ilçelerde 962 kilometre yol yapılarak bir ilk gerçekleşti.

 

Yapılan çalışmalarla Van’ın her köşesine ulaşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çatak ilçesinde de yol yapım çalışmaları yaptı. Büyükşehir Belediyesi, ilçenin zorlu coğrafyasına rağmen dağları dereleri aşarak Bilgi Mahallesi’nin grup yolunu inşa etti. Çatak Deresi kanyonunda bulunan ve yıllardır yatırımdan mahrum kalan dar ve çukur yollarda seyahat eden Eliaçık, Alacayar ve Bilgi mahalleleri ile bu mahallelerin 9 mezrasında yaşayan vatandaşlar, yıllar sonra 26 kilometrelik yeni ve modern yollarına kavuştu.

 

Yeni yollarında güvenle seyahat ettiklerini söyleyen Bilgi Mahallesi sakini Ömer Yavaş, “Eskiden yolumuz çok dardı çukur ve çamur içindeydi. Şimdi devletimiz bize çok güzel bir yol yaptı. Eskiden bir saate gittiğimiz yolu şimdi 20 dakikaya gidiyoruz. Allah devletimizden, milletimizden, hükümetimizden razı olsun” dedi.
 

2017 yılı içinde Çatak ilçesine 22 milyon liralık yol yatırımı yaptıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ise, yıllardır hizmetlerden mahrum kalan ilçe halkının yaşadığı sevincin kendileri açısından önemli olduğunu kaydederek, amasız çalışacaklarını söyledi. Tamer, “Valimizin atanmasıyla birlikte Van’ın her noktasına hizmet veriyoruz. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin de destekleriyle 2017 yılında sadece Çatak ilçesine 22 milyonluk bir yatırım gerçekleştirdik. Bu kapsamda 26 kilometrelik Bilgi Mahallesi grup yolunu yarma, dolgu, sanat yapıları ve üst yapı çalışmalarını tamamlayarak, sıcak asfaltla buluşturduk. Çatak ilçesindeki yatırımlarımız devam etmekle birlikte 2018 yatırımlarımız da hız kesmeden devam edecek” dile konuştu.

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler