son dakika haberleri

Cumhur İttifakı'nda 'ayyaş' krizi

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Yiğit Bulut, Başkent Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal hakkında konuştu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Cumhur İttifakı'nda 'ayyaş' krizi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.10.2019  15:53:00 eklendi.

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Yiğit Bulut, Başkent Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal hakkında "O adama hayatım boyunca güvenmedim" açıklaması yaptı. Daha sonra Haberal'ın oğlu Erkan Haberal ve MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Bulut'a 'ayyaş' diyerek tepki gösterdi. Yaşanan tartışmanın sonrasında Bulut ve Haberal ilgili paylaşımları sildi.

 

Yiğit Bulut, sosyal medya hesabı üzerinden Başkent Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal’a yönelik şunları yazdı: “Bir noktanın da altını çizmeliyim; 2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesine teslim edilen Ecevit! Ve sonrası yaşananlar! Bu Haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem… Eğer sayın Bahçeli hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli! Bunu bu konuda çok şey bilen, bizzat yaşayan bir Türk vatandaşı ve bir Türk milliyetçisi olarak söylüyorum! Bu Haberal denen adam Türk milletine asla iyilik yapmaz! Yapamaz!”

 

 

 

‘BİLDİKLERİMİ ANLATABİLİRİM’

Bu ifadeler üzerine Mehmet Haberal’ın oğlu MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal sosyal meyda hesasbından, Yiğit Bulut’a yönelik, “Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var?” diye yazdı.Haberal daha sonra şu ifadelerin yer aldığı paylaşımlar da yaptı: “Yine çok içmişsin! Bildiklerimi anlatabilirim ama.. Araya kimleri koyup iş istediğini verilmeyince de… Bence içince yazma sapıtıyorsun. Adı yiğit olup kendisi yiğitlikten nasibini almamış zat beni engellemiş. Savcıları kaçak,hakimleri FETÖ üyeliğinden ceza yemiş kumpas kurucular senin ithamlarını didik didik ettikleri halde başaramadılar. Sahi sen hangi taraftasın?”

 

 

 

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sosyal medya hesabından Yiğit Bulut’un Mehmet Haberal ile ilgili yorumlarına, “Yiğit Bulut, Mehmet Haberal adam gibi adam ve devlet, millet aşığı, şerefli Türk milliyetçisidir. Sen bu ülkenin, hak etmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken, Mehmet Haberal bu ülkenin kendi imkanlarıyla yetişmiş bilim adamıdır. Yiğit Bulut,yazdıkların hiç olmamış,yeniden oku. Yiğit Bulut, Devlet Bahçeli; Başkent hastahanesinde ilk gün sadece 3 saat tedavi gördü ve ayrıldı. Günler sonra, Bülent Ecevit benzetmesi yaparak Mehmet Haberal'ı neden hedef aldın? Duyumun mu var? Yoksa viski fazla mı kaçtı? Mehmet Haberal ile derdin nedir söyle. Laf ebeliği yapma” ifadeleriyle tepki gösterdi. (CUMHURİYET)

 

Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler