son dakika haberleri

Vatan Partisi'nden Doğu Perinçek iddialarına ilişkin açıklama

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’e yönelik Tayyip Erdoğan’dan avantanız var ifadelerini kullanan gazeteci Can Ataklı'ya cevap geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vatan Partisi'nden Doğu Perinçek iddialarına ilişkin açıklama
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.06.2019  23:08:00 eklendi.

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yönelik “Tayyip Erdoğan'dan avantanız var” ifadelerini kullanan gazeteci Can Ataklı'ya cevap geldi.


Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada, "Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek'e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır." denildi.


Ataklı, Gün Başlıyor adlı programda Doğu Perinçek için “Tayyip Erdoğan'dan avantanız var” ifadelerini kullanmıştı. Vatan Partisi'nin basın açıklamasında Ataklı'nın bu sözlerine tepki gösterildi.


Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:


"Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek'e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır.


"Tayyip Erdoğan'dan avantanız var" diyerek yalan söylemesi, halkı kandırmaya yönelik ve hiçbir ahlakın kabul etmeyeceği bir yalandır. Bunu kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyu ile paylaşmalıdır, yoksa kamu vicdanında, 'yalancı ve müfteri' olarak yer bulacaktır.


Partiler, gazeteler, yazarlar ve liderler eleştirilebilir, ama onlara hakaret edebilmek amacıyla yalan söylemek, halkı kandırmak gazetecilik ahlakıyla açıklanamaz.


HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILMIŞTIR


Kendisi hakkında daha fazla cümle sarfiyatını gereksiz buluyoruz. Yalan ve hakaretleri hakkında derhal hukuki işlemler başlatılmıştır. Yalan ve hakaretlerinin hesabı yargı önünde sorulacaktır."


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler