son dakika haberleri

Fransa'nın eski istihbarat şefi: Mursi'nin ölümünün arasında BAE olabilir

Fransa eski istihbarat şefi Bernard Bajolet, 16 Haziran'da BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı Tahnoon Bin Zayed'in Kahire'yi ziyaret ettiğini ve bu ziyaretin Muhammed Mursi'nin ölümüyle ilgili olabileceğini yazdı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Fransa'nın eski istihbarat şefi: Mursi'nin ölümünün arasında BAE olabilir
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.06.2019  15:31:00 eklendi.

 Fransız gizli servisi Dış Güvenlik Genel Müdürlüğü (DGSE) eski başkanı Bernard Bajolet, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Prensi Muhammed bin Zayid en-Nahyan'ın kardeşi ve ulusal güvenlik danışmanı Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan'ın Muhammed Mursi'nin ölümünün arkasında olabileceğini söyledi.


Daily Sabah'ın haberine göre Bajolet, BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı Tahnoon Bin Zayed'in 16 Haziran'da Kahire'yi "gizli" bir şekilde ziyaret ettiğini ve bu ziyaretin gündeminin "Mursi'nin ölümü" olmuş olabileceğini söyledi.


 


Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan ve kardeşi Veliaht Prens Muhammed bin Zayid en-Nahyan bir ay önce de Kahire'yi birlikte ziyaret etmişlerdi.


 


MUHAMMED MURSİ'NİN VEFATI


Muhammed Mursi, 17 Haziran akşamı Kahire'de görülen mahkemesi sırasında içinde bulunduğu kafeste fenalaştı. Yere yığılan Mursi'ye 20 dakika boyunca müdahale edilmediği, ambulansın da yarım saate yakın bir zaman gelmediği belirtilmişti. Mursi'nin avukatı Abdulmaksut, son sözlerini şu şekilde aktardı: ""Şu ana kadar mahkemede neler olup bittiğini anlamıyorum. Avukat görmüyorum. Medya görmüyorum. Ortada bir mahkeme de görmüyorum. Mahkemenin görevlendirdiği avukat da beni savunacak bir bilgiye sahip olmayacak. Mahkemeden gizli bir duruşma istemiştim. Mahkeme reddetti. Bitti, bu mahkemenin kararı. Ancak ülkemin güvenliği, selameti ve egemenliği için benimle mezara gidecek sırlarım var."

 

 

TİMETÜRK


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler