son dakika haberleri

Veliaht Prens Selman’a darbe üstüne darbe!

Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile oğlu Veliaht Prens Selman arasındaki krizin ortaya çıkmasından sonra, Prens Selman’ın yetkileri birer birer elinden alındığı öğrenildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Veliaht Prens Selman’a darbe üstüne darbe!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.03.2019  15:06:00 eklendi.

 Mısır ziyaretinde Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile oğlu Veliaht Prens Selman arasındaki krizin ortaya çıkmasından sonra, 20 gündür ortalarda gözükmeyen Prens Selman'ın yetkileri birer birer elinden alındığı bildirildi. Kral Salman bin Abdul Aziz'in, yurt içi ve yurt dışı finans ve ekonomiyle ilgili birimleri oğlu Selman'dan aldığı öğrenildi.


SELMAN'IN SON KABİNE TOPLANTISINA

KATILMAMASI BARDAĞI TAŞIRDI


Veliaht Prens'in elindeki yetkilerin birer birer alındığını doğrulayan İngiliz The Guardian gazetesi, Kral Selman'ın, oğlunu, son kabine toplantısına katılmasını istediğini, ancak oğlunun toplantıya katılmak istemediğini öne sürdü. Son olay bardığı taşırdığını öne süren gazete, Kral Selman'ın bazı yetkileri oğlunun elinden aldığını belirtti.

Veliaht Prens Selman'ın geçtiğimiz iki hafta boyunca Suudi Arabistan'daki bir dizi bakanlık toplantısı ve diplomatik seviyedeki görüşmelerde bulunmadığı öğrenildi.


YATIRIMLA İLGİLİ YETKİLER

KRAL'IN DANIŞMANINA VERİLDİ


The Guardian gazetesi, Kral Selman'ın yatırımla ilgili yetkileri, Veliaht Prens Selman'dan alarak güvenlik danışmanlarından Yardımcısı Musaed al-Aiban'a verdiğini de belirtti.

Guardian gazetesi özel kaynaklardan edindiği bilgiye göre; Suudi Kralı, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen ABD'deki Harvard Üniversitesi'nde eğitim görmüş danışmanı Musaed al-Aiban'ı, Kral adına yatırım kararlarını denetlemesi için kendisine görev verildi.


WASHINGTON BÜYÜKELÇİSİ

YORUM YAPMAKTAN KAÇINDI


Washington'daki Suudi Büyükelçiliği ise Guardian gazetesinde çıkan haberler hakkında yorum yapmaktan kaçındığı bildirildi.

Öte yandan Khaleej Online haber sitesi, Veliaht Prens Selman'ın olağandışı bir davranış olarak 24 gün boyunca ortaya çıkmadığını açıkladı.

 

 

TİMETÜRK


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler