son dakika haberleri

Yirmi Dört Kasım'da kadınlara yönelik şiddete karşı protesto çağrısı

19 Kasım pazartesi günü Mediapart ve France Inter tarafından yayınlanan bir forumda, Fransa'da elli kentte düzenlenecek cinsiyetçi ve cinsel şiddete karşı yürüyüşlere katılım için çağrıda bulunuldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Yirmi Dört Kasım'da kadınlara yönelik şiddete karşı protesto çağrısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.11.2018  11:07:00 eklendi.

 İmzalayanlar arasında, yazarlar Annie Marie Darrieussecq'ün Ernaux, aktörler ve aktrisler Isabelle Carré, Karin Viard, Philippe Torreton şarkıcılar Catherine Ringer, Chehral Joan ve Arthur H., gazeteci RokhayaDiallo ve komedyen William Meurisse bulunuyor. Cinsel ve cinsel şiddetin, kadınların ve insanlığın yarısından fazlasının temel haklarını kullanmasını engellediğini, tüm yaşamlarını keder içinde geçirdiklerini ifade eden aydınlar çağrıya katılımın önemli olduğunu vurguladılar.


Mağdurlara psikolojik destek veren profesyonellerin sistematik eğitimi veya derneklere ayrılan kaynaklarda yapılacak iyileştirmelerle ve kız ve erkek çocuklar arasındaki eşit hakların küçük yaşlardan itibaren zorunlu eğitimle aşılabilineceğini ifade ettiler.


Bu olaylar, Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Farkındalık Günü arifesinde düzenlenmekte.


Kaynak: Le Monde, AFP

Timetürk Çeviri

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler