son dakika haberleri

'Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğunu kapatacak'

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Suudi Arabistan'ın resmi olarak yalanlasa da Cemal Kaşıkçı olayının izlerinden kurtulmak için İstanbul Konsolosluğunu kapatacağını ve tüm personeli kızağa çekeceğini iddia etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
'Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğunu kapatacak'
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.11.2018  14:50:00 eklendi.

 Bugünkü köşe yazısında Cemal Kaşıkçı'nın ilaçla bayıltıldıktan sonra öldürüldüğünü iddia eden Nagehan Alçı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunu da ilerleyen dönemlerde kapatacağını söyledi. 


İşte yazının ilgili bölümü:


Kaşıkçı'nın ölümünün üzerinden 1.5 aya yakın süre geçti fakat hâlâ cinayet esrarını koruyor. Suudi gazetecinin bir boğuşma sonucu öldüğü üzerine birçok haber yapıldı ancak benim elimdeki bilgi bu iddiayı doğrulamıyor.


ÖNCE UYUTUP SONRA ÖLDÜRMÜŞLER


Kaşıkçı boğulmuyor, bir arbede de yaşanmıyor. Açıkçası herhangi bir tartışma ya da kavga da yok. Ulaştığım bilgilere göre talihsiz adamı ilaçla uyuşturuyorlar ve bilinci kapalıyken öldürüyorlar. Sonra da kimyasallarla su haline getiriyor ve kullandıkları maddeleri dağıtıp yok ediyorlar.


Suudi Arabistan, İstanbul Başkonsolosluğu'nu kapatacak ve yeni yer talep edecekmiş. Ancak bunu şimdilik resmi olarak yalanlıyorlar. İşin soğumasını bekliyorlar. Bir süre sonra personeli de tamamen işten çıkarıp, artık Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile özdeşleşen yerden ayrılmayı planlıyorlarmış.

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler