son dakika haberleri

Skandallar sonrası Lactalis tekrar bebek sütü satacak

Lactalis grubu, Salmonella krizinden dokuz ay sonra bebek sütü satmak için hazırlıklara başladı. 2017 yılı sonlarında Salmonellabakterisi ile gündeme gelen fabrikasında üretilen süt tozu üretimini yeniden başlatıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Skandallar sonrası Lactalis tekrar bebek sütü satacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.09.2018  15:49:00 eklendi.

 Grup, 18 eylül'desağlık yetkililerinden, krizden dokuz ay sonra, Craon (Mayenne) fabrikasında üretilen bebek süt tozu üretimine devam etmek için yeşil ışık aldı.


1 Aralık 2017'de, Fransa Halk Sağlığı, Lactalis'in ürettiği ürünleri kullanan bebeklerin yaklaşık 20 tanesinde salmonelloz vakası bildirmişti.Şubat 2017'den bu yana, aynı fabrika tarafından üretilen tüm bebek ürünlerinden Aralık ayı ortasında yeni siparişler verildi. Sağlık otoritelerinin uyarılarına rağmen, bunların piyasalardan geri çekilmesinin başarısız olduğu ortaya çıktı.


En son rapora göre,41 bebektesalmonelloza vakasınınLactalis ürününden dolayı olduğu tesbit edildi.(Fransa'da 38, İspanya'da 2 ve Yunanistan'da)


Mayenne valisi,Tarım ve Gıda Bakanlığı ilegörüşmesini tamamladıktan sonra,Tarım ve Gıda Bakanlığıbir basın açıklaması yaptı. Bebekler içinyapılan süt tozununtekrar Craon sitesi üzerinden başlayacağını duyurdular.


Kaynak: Le Monde,

Timetürk Çeviri

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler