son dakika haberleri

İngiltere Suriye'ye ayırdığı yardım fonunu kesiyor

İngiliz hükümeti Pazar gecesi Suriye’de Esed’e karşı savaşan ayaklanmacılara yaptığı yardım fonlarından bazılarını sonlandıracağını duyurdu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İngiltere Suriye'ye ayırdığı yardım fonunu kesiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.08.2018  11:53:00 eklendi.

 İngiliz hükümet sözcüsü tarafından Reuters'e gönderilen e-postada, “Sahadaki bazı bölgelerde durum gittikçe kötüleştiğinden, insani yardım dışı bazı programlarımıza desteğimizi azalttık ancak ülkenin güvenlik ve istikrarını geliştirmek için en çok ihtiyacı olanlara hayati yardım vermeye devam edeceğiz” denildi.


Times gazetesinin önceki bir haberinde ise bağımsız bir polis gücü oluşturma girişimi Eylül'den itibaren gündemden çıkarılacakken, yerel meclislere mali yardım gözden geçirilerek muhtemelen mali yılın sonunda bu yardımlar da sona erdirilecek denmişti.


ABD'NİN KARARINI İNGİLTERE TAKİP ETTİ


Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Gelişim Bölümü'nün ise Suriye'nin kuzeybatısına yapılan “yardım programlarının” ise “sürdürülemez” olduğunu aktardığı belirtildi.


İngiliz hükümeti 2017-2018 yılında Suriye'de insani programlara 193.85 milyon dolar yardım yapıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ise Amerika'dan yapılan Suriye'ye ayrılan 230 milyon dolarlık yardımın çekileceği haberinin ardından geldi.

 

TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler