son dakika haberleri

Suudi Arabistan’da işkenceyle ölüm

Suudi Arabistan’da reformlar ve özgürlükler ardı ardına gerçekleştirirken hapisteki ölümler ve muhalefetin tamamıyla susturulmaya çalışılması çabaları dikkat çekiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Suudi Arabistan’da işkenceyle ölüm
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.08.2018  15:35:00 eklendi.

 İslam alimlerinden Şeyh Süleyman Dweesh'in Suudi Arabistan'da hapishanede işkenceyle öldürüldüğü aktarıldı. AlKhaleejonline.com tarafından duyurulan habere göre Şeyh 22 Nisan 2016'da tutuklanmıştı ve öldürülmesiyle ilgili bilgi de yine Suudi Krallığında siyasi suçluların belge ve haberlerini duyuran bir twitter hesabından duyuruldu.


SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRMİŞTİ


Öte yandan Şeyh Dweesh'e uygulanan muamelenin tüm detaylarının hayli insanlık dışı olduğu ifade edildi. Dweesh Kraliyet Veliaht Prensi Prens Muhammed Bin Selman'a sosyal medya üzerinden yaptığı eleştirilerin üzerinden bir gün geçmeden tutuklanmıştı.


Prens Selman'ın ise Kraliyet veliahtı atandığı günden itibaren binlerce politik ve dini muhalif figürü tutuklattığı ifade edildi. Bunların arasında ise yüzlerce şeriat alimi, entellektüeller, önemli şeyhler ve üniversite profesörleri bulunuyor.


Selman Human Rights Watch, Amnesty International ve diğer hak grupları tarafından da Suudi Arabistan'da ifade özgürlüğüne getirdiği baskılar sonucu eleştiriliyor. Bu gruplar Prens Selman'dan muhalif tutukluları salıvermesini istiyor.

TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler