son dakika haberleri

Ürdün ve Filistinli yetkililerden, 'siyasi tıkanıklık' uyarısı

Ürdün'de bir araya gelen Filistinli ve Ürdünlü yetkililerin, Filistin meselesinde adil bir çözüme ulaşma noktasında, devam eden siyasi tıkanıklığın olası sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ürdün ve Filistinli yetkililerden, 'siyasi tıkanıklık' uyarısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.06.2018  12:21:00 eklendi.

 Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın Ürdün haber ajansı PETRA'ya dayandırdığı habere göre, Filistin tarafından Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat ve Filistin İstihbarat Başkanı Macid Ferac, Ürdün tarafından Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile İstihbarat Teşkilatı Başkanı Adnan el-Cundi, çarşamba günü başkent Amman'da bir araya geldi.


Habere göre, Filistin halkının haklarını iade edecek adil bir çözüme ulaşma noktasında devam eden siyasi tıkanıklığın olası sonuçları konusunda uyarıda bulunan yetkililer, başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırlarındaki bağımsız Filistin devletinin kurulmasını taahhüt eden iki devletli çözümün, çatışmaların sona erdirilerek adil ve kapsamlı barışın sağlanması için tek çözüm yolu olduğunu vurguladı.


Yetkililer ayrıca uluslararası toplumdan İsrail'in, çözümü baltalayan tek taraflı uygulamalarına son vermek amacıyla ilgili uluslararası kararlar temelinde iki devletli çözüme ulaşılması için acilen harekete geçmesini istedi.


İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in, "1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi" nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler