son dakika haberleri

Trump’a kendi partisinden tepki

ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmenlik politikasına kendi partisinden de tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Trump’a kendi partisinden tepki
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.06.2018  09:48:00 eklendi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığının, ABD-Meksika sınırından ülkeye giriş yapmak isteyen göçmenlerin tutulduğu tesislerden birini basın mensuplarına açması üzerine ortaya çıkan çocuklu ailelerinde kafesteki görüntüleri, Donald Trump’ın partisi olan Cumhuriyetçi parti üyelerinden de tepki aldı.


Parti üyeleri Massachusetts Valisi Charlie Baker’dan ve Maryland Valisi Larry Hogan, Trump’ın göçmen politikasını eleştirerek, Trump’ın göçmenlerin ülkeye girişini engellemek için göndereceği Milli Muhafızları görevlendirmeyeceklerini duyurdu. 


Hogan, Nisan ve Mayıs ayında ABD'ye giren tüm kişilerin yasadışı olarak suçlanacağı ve çocukların ebeveynlerinden ayrılmasına yol açan ‘sıfır tolerans’ politikasını eleştirerek, “Çocukları ailelerinden ayırma politikasına son verilinceye kadar, Maryland eyaleti sınırda herhangi bir Ulusal Muhafız gücünü bulundurmayacak. Bu sabah itibarıyla helikopterimizin ve muhafız güçlerimizin New Meksiko'ya yerleştirildikleri yerden dönmeleri için emir verdim” dedi. 

 

Trump yönetiminin göçmenlik politikası nedeniyle Nisan ve Mayıs aylarında altı haftalık bir dönemde yaklaşık 2 bin çocuk ailelerinden ayrılmıştı.  


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler