son dakika haberleri

Muharrem İnce'den Suriyelilere

Muharrem İnce'den Suriyelilere: Gittin mi bayram tatiline kapatırım kapıyı kalırsın orada

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muharrem İnce'den Suriyelilere
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.05.2018  16:39:00 eklendi.

 CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CNN Türk'te yayınlanan 'Seçime Doğru Özel' programında gazetecilerin sorularını cevapladı.


Açıklamalarının bir kısmı Suriyelilere ve Suriye'ye ayıran İnce, şunları söyledi


"Ekonomilerin başına liyakat sistemi ile birini atayacağız. Devlet kemer sıkacak. Saray'dan başlayacağım. Evimde otururum. Çankaya Köşkü'nü de devlet işleri için kullanırım. Kalan para ile AR-GE çalışmalarında bulunuruz. Aralık'ta 359 milyon Lira harcadılar. Kaynak mı yok? Saray yaparsanız, Suriyelilere 40 milyon dolar harcamazsanız alın size kaynak."


'SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ'


"Esad'a ne özel bir kinim var. Ne özel bir sempatim var. Esad'ın durumunu biz belirleyemeyiz. Suriye ile ilgili yapılması gereken şudur. Türkiye'de 4 milyon Suriyeli yaşıyor ama Suriye'de büyükelçimiz yok. Açılmalıdır. Bir Suriye'nin toprak bütünlüğü korunmalıdır. İki Suriye'ye yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Üç BM'nin gözlemci olduğu Suriye içinde ve dışında yaşayanların katılımıyla bir seçim yapılmalıdır. Esad da seçilse kabul ederim, başkası da seçilse kabul ederim."


"KAPATIRIM KAPIYI"


"Suriye'de 4 milyon Suriyeli var. Bayramda tatile gidip, 10 gün kalıp dönüyorlar. Böyle şey olur mu? Gidip kalabiliyorsan kal orada. Gittin mi bayram tatiline kapatırım kapıyı kalırsın orada. Burası aşevi mi? Benim vatandaşım işsiz emekli geçinemiyor."


 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler