son dakika haberleri

Amerika kaç Suriyeli mülteci kabul etti?

ABD son 6 ayda sadece 44 Suriyeli mülteciyi kabul etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Amerika kaç Suriyeli mülteci kabul etti?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.04.2018  13:35:00 eklendi.

 CNN'in haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Ekim ayından bu yana, geçtiğimiz yılın aynı döneminde kaul ettiği 6 bin mülteciye karşın, bu yıl sadece 44 Suriyeli mülteci kabul etti. Rakamların geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında yüzde 99.3 oranında düştüğü ortaya çıktı. Mültecilerin çoğunun ise Trump'ın resmen göreve gelmesinden önce kabul edildiği ortaya çıktı.


GEREKÇE GÜVENLİK


Amerikan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert konu hakkında Salı günü, “Süreç biraz yavaş çünkü ek güvenlik incelemeleri yürürlüğe kondu” dedi.


Bununla birlikte mülteci avukatları tarafından Suriye'deki hedeflere yapılan saldırılar karşısında Amerika'nın bu tavrı ikiyüzlülük olarak değerlendirildi. Kongre üyeleri ise bir toplantı sırasında kongre üyeleri Dişleri Bakanlığı'nın politikasını eleştirerek Trump yönetiminin Suriye'ye askeri müdahalede bulunması ancak yerinden edilmiş kişilere karşı sorumluluğunu yerine getirmemesi tutarsızlıktır dediler.


"AMERİKA YARIDM ETMEK İSTİYORSA KAPILARI ÇARPIP KAPATMASIN"


Uluslararası Yardım Komitesi'nin Amerikan Programları Bşkan Yardımcısı Hans Van de Weerd ise bir açıklamasında “Duma'ya kimyasal silahlı saldırıda ölen sivillerin sayısı bu yıl Amerika'ya mülteci olarak yerleştirilen Suriyelilerden daha çok. Amerika gerçekten Suriyelilere yardım etmek istiyorsa, kapıları hızla carpıp kapatmamalıdır” diye konuştu.

 

TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler