son dakika haberleri

Doğu Guta'nın 3 aylık bilançosu: 700 ölü!

Esed rejimi ve İran destekli Şii milis güçler tarafından karadan kuşatılan Doğu Guta katliamına Rusya ise hava bombardımanlarıyla destek veriyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Doğu Guta'nın 3 aylık bilançosu: 700 ölü!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.02.2018  16:04:00 eklendi.

 Esed rejimi ve İran destekli Şii milis güçler tarafından karadan kuşatılan Doğu Guta katliamına Rusya ise hava bombardımanlarıyla destek veriyor. Bölgeye aylardır insani yardım ulaştırılamıyor. Son iki günde 250 kişinin öldüğü duyurulurken, İngiliz The Guardian Gazetesi 3 aylık bilançonun 700 ölü olduğunu duyurdu.


"21. YÜZYILIN SREBRENİTSA'SI"


Gazete resmi Instagram hesabından paylaştığı haberde 3 ayda 700'den fazla insanın öldürüldüğünü söyledi.


Gazete hesabındaki paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


"Suriye'deki isyancıların ele geçirdiği Doğu Guta'da son 3 ayda 700'den fazla insan öldürüldü. Dün de onlarcası öldürüldü ve yüzlercesi yaralandı. Bu Esed rejimi eliyle gerçekleştirilen kontrolden çıkmış bir şiddet olarak tanımlanabilir. Hastaneler defalarca bombalandı. Yiyecek ve sağlık maddeleri kuşatma nedeniyle çok nadir temin edilebiliyor. Konuştuğumuz yerel doktor şöyle söyledi: Eğer Srebrenitsa'ya 1990'ların katliamı dediysek, o zaman Doğu Guta da bu yüzyılın katliamıdır."

 


DOĞU GUTA


Başkent Şam'ın doğusundaki Doğu Guta, yaklaşık 5 yıldır Esed rejiminin ve destekçilerinin ablukası altında bulunuyor. Doğu Guta, muhaliflerin başkent Şam yakınlarında elinde tuttuğu son bölge olması sebebiyle çok kritik bir bölge.

 

TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler