son dakika haberleri

(YASA)Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Yayımlandı~KPSS-2011/8 Kılavuzu YENİLENDİ (Ayrıntılı Haber)

sağlık bakanlığı kpss 2011/8 tercih kılavuzu,sağlık bakanlığı personel alımı,sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı,Sağlık Bakanlığı KPSS ile sözleşmeli personel alacak,kpss sağlık bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı,kpss 2011 sağlık bakanlığı eleman alımı,sağlık bakanlığı tersih kılavuzu

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
(YASA)Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Yayımlandı~KPSS-2011/8 Kılavuzu YENİLENDİ (Ayrıntılı Haber)
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.08.2011  09:54:00 eklendi.

Sağlık Bakanlığı içinde bulunduğumuz ağustos ayında 17 binden fazla sözleşmeli personel alacak.

Birçok farklı alan için personel almayı hedefleyen kurum başvuruları kabul etmeye başladı.

Bakanlık; biyolog, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, psikolog, sağlık fizikçisi, sosyal çalışmacı, ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık memuru pozisyonlarına alacağı 17 bini aşkın sözleşmeli personel için başvuruları internet üzerinden almaya başladı.

 

Sağlık Bakanlığı ÇKYS sisteminde kadroya geçen sözleşmeli memurların aday memur olarak tanımlanması üzerine Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yaptı

Sendikamız yaptığı başvuruda Sağlık Bakanlığı’nda binlerce sözleşmeli personelin kadroya geçmek için başvuru yaptığı hatırlatıldı. Kadro için başvuran personellerin bakanlık ÇKYS sisteminde asil memur olarak gözükürken geçtiğimiz hafta sonu sistemde yapılan bir değişiklikle kadroya geçen sözleşmelilerin aday memur statüsüne tabi tutulduklarına değinildi.

Başvuruda kadroya geçen sözleşmelilerin adaylık sürecine tabi tutulmalarının mali, sosyal ve özlük hakları bakımından mağduriyet yaşamalarına sebebiyet vereceğine dikkat çekildi.

Başvuruda ayrıca Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından ortak yayınlanan sözleşmelilerin kadroya atanması ile ilgili rehberde “ Kapsamdaki sözleşmeli personelden memur kadrolarına atananlara 657 sayılı kanunun adaylığa ilişkin hükümleri uygulanmayacaktır” hükmünün yer aldığı belirtildi. Ayrıca sözleşmelileri kadroya geçiren Kanun Hükmünde Kararnamede de kadroya geçirilen sözleşmeli personellerin adaylık sürecine tabi tutulacağına dair bir hükme yer verilmediği hatırlatıldı.

Başvuruda söz konusu hususların dikkate alınarak kadroya geçirilen sözleşmeli personellerin asil memur olarak göreve başlatılması istendi.

Söz konusu durumun haksızlık olduğunu belirten Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Sağlık Bakanlığı’nda kadroya geçen binlerce sözleşmeli personelin aday memur olarak tanımlanması son derece yanlıştır. Kadroya geçiş ile ilgili rehberde asil memur olacakları açıkça ifade edilmişken Bakanlığın bu uygulaması mevzuata da aykırıdır. Yıllardır kamu görevlisi olan bu arkadaşları aday memur yapmak, sanki kamuda göreve yeni başlıyor gibi kabul etmek hem yanlış, hem de mali, sosyal ve özlük hakları bakımından mağduriyet yaşamalarına neden olacak bir düzenlemedir. Biz bu konuda başvurumuzu yaparak Sağlık Bakanlığı’nın bu hatadan dönmesini istedik. Süreci yakından takip edeceğiz. Umarız başvurumuz sonucunda hatadan dönülerek kadroya geçen sözleşmeliler asil memur olarak atanırlar.” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercih süresi başladı. Sağlık Bakanlığı KPSS ile sözleşmeli personel alacak. Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.


1. GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

 

1.1 Sağlık Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek

 

sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.

1.2 Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

1.3 Adayların bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (2010-KPSS Lisans) veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) girmiş olmaları gerekir.

1.4 Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.


 

2. TERCİHLERİN YAPILMASI İÇİN GENEL BİLGİLER

Tercihlerin geçerli olabilmesi için en geç 29 Ağustos 2011 tarihi itibariyle ilgili lisans, önlisans veya ortaöğretim alan/programından mezun olunması zorunludur. 29 Ağustos 2011 tarihi itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

 

Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

3. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

3.1 Adaylar tercihlerini 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYMye gönderebileceklerdir.İnternetten tercih gönderme işlemleri 12 Ağustos 2011 gecesi, saat 23:59'da sona erecektir.

3.2 Bu kılavuzda Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesinde belirtilen sağlıkhizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki unvanlarda çalıştırılmak üzere 4/B maddesine göre atama yapacağı sözleşmeli pozisyonları ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi ayrı olmak üzere Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3B'de gösterilmiştir.

Sağlık Bakanlığının atama yapacağı sözleşmeli pozisyonlarda çalışacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanacaktır.

 

3.3 Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için Aranan Nitelikleri gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir.Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

 

Ayrıca, bu kılavuzdaki Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Açıklamalar ve Uyarılar ile Başvuru Genel ve Özel Şartları bölümlerini mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarı ve şartları da göz önünde tutmanız gerekir.


 

DİKKAT:

 

Mezun olunan program/alan ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir sözleşmeli pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYMye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.


Tercihlerinizi internetle ÖSYMye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz. Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi http://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişikliktaleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

3.4 Tercih yapmak istediğiniz sözleşmeli pozisyonları belirleyiniz ve 15i geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada sözleşmeli pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi yazmanız için bu kılavuzdaki boş Tercih Listesinden yararlanabilirsiniz. Böyle bir hazırlık size tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacaktır. Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYMye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYMde hiçbir şekilde işleme konmayacaktır. Sadece internetten yapılan tercihler geçerlidir.


3.5 İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresine girinizve buradan KPSS-2011/8 Sağlık Bakanlığı Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internetadresinden Şifremi Unuttum alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı (2,00 TL) yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Bu şifre daha sonraki gerek tercih gerekse sınavlar ile ilgili işlemlerde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları yararlarınadır.


Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir. Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir. İsteyen adaylar tercihlerini ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinde, 3,00 TL. ödeyerek yaptırabilirler.


 

3.6 KPSS-2011/8 Sağlık Bakanlığı Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve Tercih Bildir alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Hazırlamış olduğunuz tercih listenizdeki sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız. Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYMye ulaştığından emin olmanız için ekranda KPSS-2011/8 Sağlık Bakanlığı Tercihleriniz.. tarihinde başarı ile

 

ÖSYMye bildirilmiştir. ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada Yazdır alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Mezun olduğunuz program/alan tercih etmiş olduğunuz sözleşmeli pozisyon için aranan öğrenim koşulu ile uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz önünde bulundurunuz.


 

3.7 Tercihlerinizi yapmak için ÖSYMnin ilgili internet sayfasına girdikten sonra ÖSYM kayıtlarında size ait öğrenim düzeyi, mezun olunan program/alan ve mezuniyet tarihi bilgileri ekrana gelecektir. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir. Mezun olunan program/alan bilginizde değişiklik yapmak için ilgili resmi belge (diploma, öğrenci belgesi vb.) ve bu kılavuzdaki Genel Amaçlı Dilekçe örneği ile birlikte 11 Ağustos 2011 günü saat 12:00ye kadar SHDB KPSS Bürosuna ÖSYMye şahsen başvurunuz veya bu evrakın bir yakınınız aracılığı ile elden teslim edilmesini sağlayınız.Ekranda mezuniyet tarihiniz gün, ay ve yıl olarak görülmektedir. Bu tarihte değişiklik yapmak istiyorsanız bu değişikliği ekranda kendiniz yapabilirsiniz. Bu alan boş ise bu alanı doldurmanız zorunludur. Tercihler kaydedildikten sonra bu alanda değişiklik yapmanız mümkün olmayacaktır.

 

 

4. ÖSYM TARAFINDAN YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

4.1 Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Önlisans ve lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılırken ÖSYMce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

 

DİKKAT:

Ortaöğretim mezunları için kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede, mezun olunan alan/dal kontrolü yapılmayacaktır (Sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet kontrolü yapılacaktır.). Ortaöğretim mezunu adaylar tercihlerini yaparken sözleşmeli pozisyonun istemiş olduğu mezuniyet niteliklerine uygun olup/olmadıklarına dikkat etmelidirler. Mezuniyet alan/dalı istenenden farklı olan adayların, yerleşmiş olsalar bile ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz. Bir mağduriyet yaşamamaları için ortaöğretim mezunu adayların tercihlerini yaparken, sözleşmeli pozisyonun belirttiği mezun olunan alan/dal niteliklerini çok dikkatli incelemelidir.

 

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların Sağlık Bakanlığınca atamaları yapılmayacak, adaylar budurumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

5. YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYMnin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü http://personel.saglik.gov.tr internet sitesinden öğreneceklerdir.


6. SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Sağlık Bakanlığınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

7. HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS´de yüksek puan almak bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Sağlık Bakanlığının atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.


8. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme işlemleri ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının internet yoluyla açıklanmasından itibaren, en geç 10 gün içinde bu kılavuzdaki Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYMye başvurmalıdırlar. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için, dilekçeye ÖSYMnin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6032068-5001 numaralı hesabına (IBAN:TR 970001000830060320685001) 5,00 TLnin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.


 

 

 

 

657 SAYILI KANUNUN 4/B MADDESİ UYARINCA TAHSİS EDİLEN SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARI (MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇESİ)

AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

1. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında (632 sayılı KHK kapsamında memur kadrolarına atanmak üzere hizmet sözleşmeleri sona erenler de dâhil), 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinde (*) ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.


2. İlan edilen pozisyonlara yerleşenlerin göreve başlayabilmeleri için, en geç 29 Ağustos 2011 tarihi itibariyle ilgili lisans, önlisans veya ortaöğretim programından mezun olmaları zorunludur. 29 Ağustos 2011 tarihi itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.3. İlan edilen pozisyonlara yerleşenler, ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilecektir.


4. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesini müteakip, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sayfasından (http://personel.saglik.gov.tr) ilanen duyurulacaktır.


5. ÖSYM tarafından yerleştirilenlere Sağlık Bakanlığı tarafından ayrıca, göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.


BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslardaki şartları da taşımaları gerekmektedir.

2. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

3. Başvuru Genel ve Özel Şartlarına veya yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.


 

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 

1. Sağlık Fizikçisi kadrolarını tercih edecek adayların, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun ek 13 üncü maddesine göre, fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans yapmış olmaları gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:7341)

2. Ebe pozisyonlarını tercih edecek adayların cinsiyetinin kadın olması gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:1103)

(*) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinde yer alan hüküm: Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

 

(**) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümler: Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

 

Sözleşmesini;

a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

b) Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,

 

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

 

Üçüncü ve dördüncü fıkra kapsamındakilerin yeniden istihdam edilebilmeleri için ilk defa işe alınma prosedürüne riayet edilmesi zorunludur.

KPSS-2011/8 SAĞLIK BAKANLIĞI

 

 

 

 

 

 

 

 |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler