son dakika haberleri

İsrail Cemil hocayı alıkoydu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Cemil Tekeli, İsrail polisi tarafından alıkonuldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İsrail Cemil hocayı alıkoydu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.01.2018  14:14:00 eklendi.

 İşgalci İsrail'in Kudüs'ü ziyaret eden Türk vatandaşlarına yönelik sorgulama ve kötü muamalesine bir yenisi daha eklendi. 11 Ocak Perşembe günü İstanbul'dan yola çıkan 35 kişilik tur ekibinde yer alan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Cemil Tekeli'nin, Telaviv'den çıkışına izin vermedi. İsrail polisi, aynı ekibe ülkeye girişte de zorluk çıkararak, ekipte yer alan İHAK Genel Sekreteri Ahmet Zeki Olaş'ın ülkeye girişine izin vermemişti.


SORGUYA ALINDI


Yenişafak'ta yer alan habere göre, Cemil Tekeli ile Kudüs'e giden ekipte yer alan Avukat Aybüke Ekici, "Telaviv'e girişte pasaport kontrolü yapılırken Cemil beyi 15 dakika sorgulayıp daha sonra girişine izin vermişlerdi. 11 Ocak günü başlayan Kudüs gezimizi tamamlayıp dün akşam 21 uçağıyla Türkiye'ye dönmek için Telaviv Ben Gurion Havalimanı'na gittik. Tüm grup birlikte hareket etti. Herkes pasaport kontrolünden geçti. 5-6 kişi ayrıldı onlara daha detaylı pasaport kontrolü yapıldı. Cemil beyin pasaportu ise üç farklı noktada okutulmasına rağmen kabul görmedi. Sorguya alındı, dönüş uçağında eşi ve kızı da bulunuyordu. Kendisinden 24 saattir kendisinden haber alamıyoruz" diye konuştu.


AİLE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YARDIM İSTİYOR


Tekeli sorguya alındıktan sonra İsrail polisinin uçağa yetişecek yönünde bilgi verdiğini anlatan Ekici, "Cemil hoca bizim uçağa yetişemedi.


Bir sonraki uçakla geleceği söylenerek uçak kapısı kapatıldı ancak diğer uçakla da dönmedi. Cemil hoca pasaportu okunmadığı gerekçesiyle sorguya alındı ancak pasaportunun okunmaması için bir gerekçe yoktu. Çünkü ülkeye giriş yaptı yaklaşık 5 gün Kudüs'teydi. Hiçbir gerekçe gösterilmedi yanında telefonu yok, tansiyon ve şeker hastası. Ailesi Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yardım istiyor" diye konuştu.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler