son dakika haberleri

CHP'de Genel Başkanlığa kimler aday olacak?

İl ve ilçe kongrelerini sancılı bir şekilde tamamlayan CHP’de gözler, şubat ayında yapılacak 36. Olağan Kurultay’a çevrildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
CHP'de Genel Başkanlığa kimler aday olacak?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.01.2018  08:55:00 eklendi.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Kurultay öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekibi ve muhalifler arasında çatışma giderek tırmanıyor. Parti kulislerinde, sol akımla, ulusalcılar arasında bir çekişme yaşandığı konuşuluyor.


ÜMİT KOCASAKAL ADAY

Kurultay'a 17 gün kala Kılıçdaroğlu'nun rakipleri de artıyor. Kılıçdaroğlu'nun desteğiyle partiye üye olan İstanbul eski Baro Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, aday olduğunu duyurdu. Kocasakal, bugün CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını gerçekleştireceği basın toplantısı ile duyuracak.


MUHARREM İNCE DE SİNYAL VERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde muhalefetin güçlü ismi Muharrem İnce'den adaylık sinyali gelmişti. Parti kulislerinde, İnce'nin önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacağı belirtiliyor. Muharrem İnce Eylül 2014 tarihinde yapılan 18. Olağanüstü Kongre'de 177 imzayla Genel Başkanlığa aday olmasına rağmen 415 oy almayı başarmıştı.


İTTİFAK ARAYIŞLARINA GİRDİ

Şubat ayında yapılacak Kurultay'ın ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleri için hazırlıklara başlayacak. Kulislerde, Kılıçdaroğlu'nun ittifak için HDP ve İYİ Parti'ye yakın olan isimlere Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi'nde yer vereceği belirtiliyor.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler