son dakika haberleri

FETÖ'cü polis Korkmaz'ın 'kabine' mesajı ortaya çıktı

ABD'deki davada Reza Zarrab gibi FBI ve savcılık ile işbirliği yaparak ön plana çıkan FETÖ'cü eski polis Hüseyin Korkmaz'ın reddettiği 'Kabineyi burada toplayacağız'mesajını yazan kişi olduğu belirlenmişti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
FETÖ'cü polis Korkmaz'ın 'kabine' mesajı ortaya çıktı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2017  15:00:00 eklendi.

 ABD'de devam eden ve Reza Zarrab'ın savcılık ve FBI ile anlaşarak sanıktan tanığa dönüştüğü davada, geçtiğimiz hafta 17-25 Aralık'ı organize eden polis şeflerinden Hüseyin Korkmaz da tanık kürsüsüne oturmuştu. FBI'dan 50 bin dolar aldığını, evinin kirasının da bu kurum tarafından karşılandığını itiraf eden Korkmaz'ın mahkemede yalan ifade verdiği ortaya çıktı.


"KABİNEYİ BURAYA TOPLAYACAĞIZ"


Türkiye'de Temmuz 2014'te tutuklanarak cezaevine gönderilen Hüseyin Korkmaz Şubat 2016'da 25 Aralık'ta kumpas davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi. Tartışılan bu tahliyeye üye hâkim İbrahim Gözükara karşı çıktı.


Hüseyin Korkmaz'ın kullanımında olduğu ortaya çıkan bilgisayarda yapılan incelemede ise Fetullahçı polislerin emniyet içinde haberleşmek üzere kullandıkları belirlenen 'Spark' adlı program bulundu. Programın içerisinde ise 'Kabineyi burada toplayacağız' ifadeleri yer alıyordu. Bu yazışmayı Hüseyin Korkmaz'ın yaptığı tespit edildi.


İŞTE YALANIN BELGESİ


Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, bugün "İşte yalanın belgesi" başlığıyla köşesine taşıdığı yazıda Hüseyin Korkmaz'ın inkar ettiği "Kabineyi burada toplayacağız" denilen mesajın belgesini yayınladı.


İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü:


MÜFETTİŞLERİN TESPİT ETTİĞİ YAZIŞMA


Hüseyin Korkmaz, 17 Aralık darbe girişiminin yönetildiği Mali Şube'de komiser yardımcısı olarak görev yapıyordu. 17-25 Aralık sürecinde savcılığın talimatı üzerine Korkmaz'a zimmetli olan bilgisayar mühürlenmiş, savcılık tarafından görevlendirilen müfettişler tarafından incelemeye alınmıştı. Yapılan inceleme sonucunda elde edilen bulgular resmi bir yazı ile soruşturma savcılığına iletilmişti.


Müfettişlerin yaptığı inceleme sonucunda Hüseyin Korkmaz'ın üzerine zimmetli olan bilgisayardaki Spark programında yazılanlar şunlar:

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler