son dakika haberleri

Soçi kriterine göre uçuşlara üçlü arama

Soçi’den gelen olumlu kararlar sonucu Atatürk Havalimanı’nda yolcular, herhangi bir sabotaj ihtimaline karşı üçüncü bir aramadan daha geçirilecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Soçi kriterine göre uçuşlara üçlü arama
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2017  14:04:00 eklendi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında Soçi'de geçtiğimiz 22 Kasım'da düzenlenen üçlü zirvede Suriye konusunda çok önemli kararlar alındı. Suriye zirvesinden çıkan olumlu kararlar sonrası Türk güvenlik birimleri de üç ülke arasındaki yakınlaşmaya yönelik sabotaj ve olası terör olaylarını en aza indirmek için bazı önlemler almaya başladı. 


ÜÇÜNCÜ GÜVENLİK TARAMASI YAPILACAK


Akşam'da yer alan habere göre, Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI'nin (Europe), Atatürk Havalimanı'nda yeni bir güvenlik önlemi daha devreye giriyor. Terminal girişleri ve pasaport kontrol noktalarından sonra iki noktada güvenlik kontrolü yapılan havalimanında bazı uçuşlarda üçüncü bir güvenlik taraması daha yapılacak.


TAM BOYUTLU ANALİZ​


Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu, yapılacak risk analizine göre tespit edilecek uçuşlar öncesinde yolculara üçüncü bir aramanın daha yapılmasına karar verdi. Bunun için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nün bilgisi dâhilinde alınan 2 adet çift jeneratörlü gelişmiş X-RAY cihazı kullanılacak. Dış Hatlar terminali 226 ve 209 no'lu kapılarda bulunan söz konusu cihazlar, herhangi bir patlayıcı ihtimaline karşı aranacak nesneyi tam boyutlu olarak analiz edebiliyor. Yolcular uçağa biniş kapısında el bagajlarını bu yeni nesil tomografi cihazlarına koyduktan ve dedektör kapıdan geçtikten sonra uçağa binebilecek.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler