son dakika haberleri

CHP'li Özkan: Demirtaş’ı kucaklayarak yola devam edeceğiz

Trump liderliğinde bir dünya kurulduğu ve Ak Parti iktidarının yıkıldığını söyleyen CHP'li Tuncay Özkan 'Demirtaş’ı kucaklayarak yola devam edeceğiz' dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
CHP'li Özkan: Demirtaş’ı kucaklayarak yola devam edeceğiz
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.12.2017  14:26:00 eklendi.

Önceki gün Habertürk'te Kübra Par'ın konuğu olan CHP'li Milletvekili Tuncay Özkan, Par'ın bir sorusu üzerine, “Siz Amerikalılarla birlikte Recep Tayyip Erdoğan' ı devirmek ya da AKP'yi devirmek gibi bir projenin içinde misiniz?" diyerek şunları söyledi:


"ABD BİZİM DÜŞMANIMIZ DEĞİL"

“Ne ben ne de CHP böyle bir projenin içinde değil. Türkiye'ye uzanan tüm emperyalist ellerin kırılması konusunda herkesle güç birliği yaparız. ABD bizim düşmanımız değil. Biz ABD ile birlikte bir sürü paktta birlikteyiz. İyi ki de birlikteyiz. Bizim düşmanımız falan değiller. Biz Türkiye'nin bağımsızlığını egemenliğini ödün vermez şekilde savunan bir kadroyuz. Tüzüğümüz Kuvayi Milliye'den geliyor. Anti-emperyalist duruşumuz Atatürkçülüğümüz demek.”


TRUMP ÖNDERLİĞİNDE YENİ DÜNYA

Aydınlık'ın haberine göre Tuncay Özkan, 24 Kasım'da Halk Tv'de Uğur Dündar'ın moderatörlüğündeki Halk Arenası programında ABD Başkanı Donald Trump ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'un da içinde bulunduğu yeni bir dünya kurulduğunu iddia ederek, bu sürecin sonunda Türkiye'de de Ak Parti iktidarının yıkılacağını söylemişti.


"DEMİRTAŞ ZİYARETİME KİMSE TEPKİ GÖSTERMEDİ"

CHP'nin düzenlediği “Adalet Yürüyüşü'nün Demirtaş'ın çığlığı olduğu” sözleriyle gündeme gelen Özkan, burada da bu yönde açıklamalarını sürdürdü.


Yola HDP'nin tutuklu Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ‘kucaklayarak' yola devam edeceklerini söyleyen Özkan şöyle devam etti:


Selahattin Demirtaş'la da diğer arkadaşlarla da kucaklaşacağız, yolumuza devam edeceğiz. Biz bu vatanın çocukları olarak adaleti yüceltmek, kanı durdurmak için birlikte hareket edeceğiz.” Özkan, Demirtaş'ı ziyaret ettiği için CHP içinden bir tepki almadığını da belirterek, görüşmede ne konuşulduğunu şöyle dile getirdi: “Kanın durdurulması, silahların susması, terörün sona ermesi... Birlikte büyük Türkiye'yi yaratmak üzere düşüncelerimizi karşılıklı konuştuk. Bunun içinde sevgiden umuttan ve adalet başka hiç bir şey yok.”


ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEMİRTAŞ'IN ÇIĞLIĞI

Adalet Yürüyüşü'nün aynı zamanda Demirtaş'ın “barış çığlığının” ete kemiğe bürünmüş hali olduğunu söyleyen Özkan şöyle demişti:


“Demirtaş söyleyeceğini söyledi zaten, birlikte yaşamanın koşullarını anlattı, silaha karşı olduğunu söyledi. Bu yürüyüş onun o çığlığının bir tezahürü, ete kemiğe bürünmüş şekli. Başka bir şey değil yani. Özgürlük istiyoruz, adalet istiyoruz, barış istiyoruz. Genel Başkan her yerde aynı şeyi söylüyor, özgürlük için adalet barış için adalet.”


KAYNAK: TİMETURK

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler