son dakika haberleri

YPG’liler Avrupa’ya göz kırptı... ABD bizi kullanıp atacak

Suriye ve ABD ile ittifak halinde hareket eden YPG/PYD'liler Avrupalı haber ajansına konuşarak ABD'nin kendilerini kullanıp atacaklarını söylediler.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
YPG’liler Avrupa’ya göz kırptı... ABD bizi kullanıp atacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.12.2017  13:15:00 eklendi.

 YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) Rakka'yı geri almasından haftalar sonra ABD Suriye'de yaklaşık 2000 kişiden oluşan askeri gücünün bir bölümünü geri çekmişti. Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre ise YPG şu an ABD'nin bu ortaklıktan uzaklaşması sonucu bölgede elde ettiği siyasi kazanımlarını kaybetmekten kaygı duyuyor.


"BİZİ PİYON GİBİ KULLANDILAR İŞLERİ BİTİNCE UNUTACAKLAR"


AFP'ye konuşan 37 yaşındaki Rafea İsmail isimli örgüt üyesi ABD'nin YPG'yi bir süre sonra terk edeceğini düşünüyor. "ABD bizi uzun süre piyon gibi kullandı. Şimdi korkuyoruz. İşleri bitince bizi tamamen unutacaklar" dedi.


45 yaşındaki yabancı dil öğretmeni Naval Farzand ise Rakka'yı terör örgütü IŞİD'ten YPG'nin kurtardığını, bu yüzden "ABD'nin onları terk edip Türkiye'ye yaklaşmaması gerektiğini" iddia ediyor.


"IŞİD TEHDİDİ DEVAM EDİYOR"


YPG'nin kadın birliği YPJ'den Nesrin Abdullah isimli örgüt üyesi ise bölgede IŞİD tehdidinin devam ettiğini ve savaşın süreceğini iddia etti. Abdullah, "Koalisyon güçlerinin burada kalarak güvenliği ve istikrarı sağlaması önemli. Çünkü IŞİD tehdidi sürüyor" dedi.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler