son dakika haberleri

ABD dizisinde Gülen için 'düşünür' denildi

ABD'de yayınlanan Designated Survivor dizisinin son bölümünde Türkiye Cumhurbaşkanı'nın darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütü liderini istemesi üzerine ABD Başkanı, 'O bir düşünür ve eğitimci' diye cevap verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
ABD dizisinde Gülen için 'düşünür' denildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.11.2017  16:33:00 eklendi.

 Milliyet'te yer alan habere göre Kiefer Sutherland'in ABD Başkanı Tom Kirkman'ı oynadığı Netflix-ABC dizisi Designated Survivor'ın son bölümünde Rose Garden'da düzenlenen basın toplantısı Cumhurbaşkanı Turan, ‘Ülkemde darbe yapmaya çalışan Nuri Şahin isimli teröristi bize iade etmemek stratejik müttefikliğe aykırı' diyor. ABD Başkanı ise, ‘O bir düşünür ve eğitimci' diye yanıtlıyor. Daha sonra Oval Ofis'e geçen iki liderin tartışması daha da büyüyor.


İşte o diyaloglar:


Türkiye Cumhurbaşkanı Turan: Devletimizin düşmanına sığınma hakkı verdiğiniz için utanmalısınız. Şahin'i sınır dışı edin adaletle yüzleşsin.


ABD Başkanı Kirkman: Onun için yasal bir dayanak yok. O suç işlemedi.


Türkiye Cumhurbaşkanı Turan: Sizin ülkenizde... Benim ülkemde ise o bir katil. Darbe girişiminde 97 sivil hayatını kaybetti.


ABD Başkanı Kirkman: İstihbaratımıza göre darbe girişimi Türk ordusundaki bir grup tarafından gerçekleştirildi. Bay Şahin'in konuyla ilgisi yok

Türkiye Cumhurbaşkanı Turan: İstihbaratınız yanlış! Ve artık üslerimizi hak etmiyorsunuz. Belki de Rusya hak ediyordur.

 


BEYAZ SARAY'A DAVET EDİYOR


Bu diyalog sonrası ABD Başkanı, ‘Türk düşünür' olarak nitelendirdiği ve Türkiye'nin demokrasi içinde kalması için en önemli şans olarak gördüğünü söylediği Nuri Şahin'i Beyaz Saray'a davet ediyor. Şahin'in ‘Ben bir devrimciyim' diyerek kendini anlattığı Oval Ofis'teki görüşmede Başkan, kendisine yaptıklarına hayran olduğunu ve ABD'de güvenle yaşamaya devam edebileceğini söylüyor.


Cumhurbaşkanı Turan'ın buna yanıtı sert oluyor ve Türkiye'yi NATO'dan çıkartacağını ilan ediyor. Ancak Başkan Kirkman bir kez daha Oval Ofis'te görüştüğü Turan'a, ‘Bunu yaparsan Nuri Şahin ile Beyaz Saray bahçesinde bir basın toplantısı yaparım ve onun demokratik Türkiye için tek umut olduğunu tüm dünyaya ilan ederim' diye tehdit ediyor. Bunun üzerine Türkiye Cumhurbaşkanı geri adım atmak zorunda kalıyor.


PRODÜKSİYON ŞİRKETİNİN ÜSSÜ: TORONTO


İkinci sezonu yayınlanan Designated Survivor, dünya çapında 109 milyon abonesi olan Netflix ve Amerikan ABC televizyonu için özel olarak çekiliyor. Senaryosunu ise daha önce birçok dizi ile yıldızı parlayan David Guggenheim yazıyor. Dizinin prodüksiyon yeri ise FETÖ'cülerin kendilerine adeta üs edindikleri Kanada'nın Toronto kenti. Dizideki bu rezaletle ilgili akla gelen ilk senaryo FETÖ'nün, dizinin yapım şirketini ve senaristini Türkiye'de olan biteni kendi istedikleri şekilde yansıtmaları için etkilediği, hatta belki de para verdiği şeklinde.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler