son dakika haberleri

Zaharova: Hangi yetkiliden söz ediyorsunuz?

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Savunma Bakanı James Mattis'e ithafen, Mattis’in BM'nin hangi yetkisinden söz edildiğini öğrenmek isterim dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Zaharova: Hangi yetkiliden söz ediyorsunuz?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.11.2017  23:41:00 eklendi.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Suriye'de barışçı çözüm için yapılan Cenevre görüşmeleri sonuçlanana kadar ABD ordusunun Suriye'de kalacağını açıklamıştı.


Suriye'de yeni çatışmasızlık bölgelerinin kurulmasını destekleyen James Mattis, Birleşmiş Milletler'in (BM) ABD'ye, Suriye'de IŞİD ile savaşma izni verdiğini belirtmişti.

 

Mariya Zaharova, bugün konuya ilişkin şunları söyledi:

 “Konunun havada kalmaması için BM'nin hangi yetkisinden söz edildiğini öğrenmek isterim. Bu yetkiyi kim, ne zaman verdi? Belki de bir belgenin nüshası vardır.” BM Tüzüğü'ne göre uluslararası toplumun askeri güç kullanımı konusunda karar alma yetkisine sahip tek kurumun BM Güvenlik Konseyi (BMGK) olduğunu hatırlatan Zaharova, BMGK’nın Washington’a Suriye konusunda yetki vermediğini kaydetti.

 

Mattis'in, “Ordusumuz Suriye'den ancak Cenevre'deki barış görüşmelerinde yeterli ilerleme kaydettiğinin belli olması halinde çıkacaktır” açıklamasına Zaharova, “İlerlemenin yeterli olup olmadığını kim belirliyor? Siyasi yeterlik ölçütü nedir?” sorularını yöneltti.

 

(Rudaw)


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler