son dakika haberleri

Gevaş'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü

Van'ın Gevaş ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törende 15 Temmuz vurgusu yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gevaş'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.11.2016  22:26:00 eklendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gevaş Çok Programlı Anadolu Lisesinde bir tören düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Nedim Akmeşe, Belediye Başkan Vekili Erdoğan Parlak, Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Oran, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Salona giren tüm öğretmenlere birer karanfil verilmesiyle başlayan program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 

 

Program 15 Temmuz demokrasi şehitleri konulu oratoryo ve video gösterisi ile devam etti. Aday öğretmenler adına konuşan Duygu İçen’in ardından kürsüye çıkan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Arvas, 15 Temmuz’a vurgu yaptı. Arvas, "Ülkemize karşı planlanan 15 Temmuz hain darbe girişimi, bizlere öğretmenlik mesleğinin ilk önce vatanseverce ve şuurlu duygularla icra edilmesinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Her türlü kötülüğün gerçek sebebi cehalettir. Cehaleti yok edip giderecek ışık ise eğitimdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi yeni nesiller öğretmenlerin eseri olacaktır. Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum" dedi.

 

Okulun öğretmenleri tarafında hazırlanan video gösterisiyle devam eden program, adaylığı sona eren öğretmenlerin yemin töreni ile son buldu. Programın sonunda Kaymakam Nedim Akmeşe, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler