son dakika haberleri

Gevaş Yanıkçay’da öğrenciler suya kavuştu

VASKİ mahallelere hizmetlerini sürdürürken, okullara da gerekli altyapıyı götürerek eğitime katkı sunuyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gevaş Yanıkçay’da öğrenciler suya kavuştu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2018  13:30:00 eklendi.

Eğitim kurumlarından gelen taleplere anında cevap verilerek, okulların sıkıntılarının giderilmesi için yoğun gayret gösteriliyor. 

 

Gevaş’ın Yanıkçay Mahallesinde bulunan okulun su sıkıntısı çektiği bilgisi üzerine ekipler harekete geçen VASKİ ekipleri, ilkokula kısa sürede su hattı çekilerek okulun su sorunu giderildi. Daha önce taşıma su ile ihtiyaçlarını gideren okulun öğretmen ve öğrencileri yeni su hattının çekilmesini sevinçle karşılayarak teşekkür ettiler. 
 

VASKİ Gevaş Şube Müdürlüğü ekipleri mahalleye giderek, tespitler yapıp su güzergâhını belirledi. Okula yaklaşık 600 metre uzaklıkta bulunan kaynak suyunun okul getirilmesi için harekete geçen ekipler, ihaleye çıkılmadan kendi imkânları ile su hattı çekerek sorunu çözdü. Yıllardır okula taşıma su ile su taşındığını belirten Yanıkçay Mahallesi İlkokul öğretmenleri, susuzluğun okul için büyük sorun teşkil ettiğini, taşıma su ile idare edildiğini söyledi. VASKİ ekiplerinin başvurusundan sonra kısa sürede ekipleri yönlendirip, su hattı çekmeleri büyük bir hizmet oldu. Sayın Genel Müdür Ali Tekataş ile sürekli işi takip eden Gevaş Şube Müdürü Tevfik Ergenç ile ekiplere teşekkür ederiz" dediler. 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler