son dakika haberleri

Gevaş modern mezbahanesine kavuşuyor

Van'ın Gevaş ilçesinde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan modern mezbahanenin ihalesi tamamlandı haftaya temeli atılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gevaş modern mezbahanesine kavuşuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 08.10.2017  11:02:00 eklendi.

Gevaş Belediyesi tarafından Aladüz Mahallesi (Piltênis) yolu üzerinde 5 bin metrekare yer tahsis edilen, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ve günlük 80 küçük baş ve 20 büyükbaş hayvanın son teknolojiyle kesimini gerçekleştirecek mezbahanenin ihalesi bitti temeli haftaya atılıyor.


Konu ile ilgili açıklama yapan Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, "Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatlarıyla yıllardır özlemini çektiğimiz bu yatırım da nihayet hayata geçiyor. İhale işlemleri tamamlandı. Çok yakında temel atılacak. Hayırlara vesile olsun. Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Vali Murat Zorluoğlu’na ve şahsında tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar, el birliğiyle inşallah daha pek çok yatırımın önünü açacağız. Mezbahane günlük 80 küçük baş ve 20 büyükbaş hayvanın son teknolojiyle kesimini gerçekleştirecek, çevre dostu bir yapıda olacak. Aladüz Mahallesi (Piltênis) yolu üzerinde 5 bin metrekare yer tahsis ettiğimiz bu yatırım inşallah 2017 yılı içerisinde Valimizin katılımıyla hizmete girecek. Hayırlara vesile olsun, Gevaş en güzeline layıktır" dedi. 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler