son dakika haberleri

Gevaş’ta Okumak Yaşamaktır projesi

Van’ın Gevaş ilçesindeki 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri, Okumak Yaşamaktır projesi kapsamında hem kitap okuyor hem de tarihi mekanları geziyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Gevaş’ta Okumak Yaşamaktır projesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.04.2018  16:28:00 eklendi.

 Fransa ve bazı Avrupa ülkelerinin ortaklığıyla Türkiye’deki 81 ilde E-Twinning kapsamında uygulanan “Okumak Yaşamaktır” projesi, Gevaş 75. Yıl Ortaokulunda da hayata geçirildi.

 

75. Yıl Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Tuğçe Farş öncülüğünde, kentteki tarihi mekanlarda öğrenciler için kitap okuma etkinliği düzenleniyor. Okullarının proje ortağı olduğunu dile getiren Tuğçe Farş, “Projenin amacı, ülkemizdeki tarihi ve doğal güzelliklere sahip mekanlarına giderek, orada kitap okumak ve bu mekanları tanımaktır.

 

Okul olarak belirlediğimiz ‘Yeni Dünyalara Açılmak İçin Okuyoruz’ sloganıyla Van’daki tarihi ve doğal güzelliklere sahip mekanları ziyaret ediyoruz. Burada öğrencilerimiz için ilk önce kitap okuma etkinliği düzenliyoruz. Ardından öğrencilerimiz o mekan hakkında bilgilendiriliyor. Şimdiye kadar Van Kalesi ile Akdamar Adası ve Kilisesi’ni ziyaret ettik. Proje kapsamında ziyaretlerimiz ve okuma etkinliğimiz devam edecektir. Ayrıca öğrencilerimizle yaptığımız ve yapacağımız okuma etkinliklerinin fotoğraflarını da 81 ilde ve yurt dışında yapılacak sergilerde paylaşacağız” dedi. 

 

 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler