son dakika haberleri

Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor proje yarışması başlıyor

Gürpınar Belediyesi tarafından düzenlenen Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor yarışmasıyla Gürpınarlı gençler hayallerindeki Gürpınar’ı kendi elleriyle tasarlayacak.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor proje yarışması başlıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.04.2019  12:03:00 eklendi.

 Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen projeyle gençlerin kültürel gelişimine katkı sunulması amaçlanıyor. 


Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, kentleşme, bilişim alanlarında yenilikçi, uygulanabilir, toplum ve şehir yararına olabilecek fikirler ile gençlerin üretime katkı sağlaması ve kendilerini geliştirmelerine fırsat sunulması hedeflenecek.   


Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçemizin daha yaşanılabilir hale gelmesi için genç fikirlere önem verdiklerini anlattı. 


Bunun içinde “Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Tanış “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, onları bilime, sanata ve daha da önemlisi üretime, projelerle katılmasını istiyoruz. Bunun içinde ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız özellikle de gençlerimiz için böyle bir projeye hazırladık. Gençlerimizin hayal dünyalarındaki Gürpınar’ı projelere yansıtmalarını istiyorum. Umuyorum ki ilçemizin gençleri çok güzel projeler ortaya koyacak ve bizlerde o projelerin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız.”dedi.

 

Yarışma kapsamında derece elde eden 5 projeye ödüller takdim edilecek.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler