son dakika haberleri

Garantili yol yeniden asfaltlanacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında ihalesi yapılan ve müteahhit hatası bulunan yol, garanti kapsamında yeniden asfaltlanacak.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Garantili yol yeniden asfaltlanacak
Haber Yorumları
  • kent şeker 2019-06-23 çok güzel olmuş. Bu kontrollerin tüm işlerde yapılıp gözden geçirilmeis gerekir. Çataktada büyükşehir tarafından merkezde yapılan kaldırım ve asfalt daha iş bitmeden bozuldu. keşke burdada kontroller yapılsada hak yerinibulsa

    Haber Tarihi : 22.06.2019  14:12:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından 2018 yılında ihale yapılarak asfaltlanan Eski Cezaevi Caddesi, yapılan kontrollerin ardından hatalı bulundu.

 

Bozulan, çöken ve laboratuvar sonuçlarında asfaltın kalitesiz çıkmasının ardından sözleşme kapsamanda garantili olan ve teminatı Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan 2 kilometrelik yol yeniden asfaltlanacak. Yolun eski asfaltı iş makinalarıyla kaldırılmaya başlanırken, önümüzdeki hafta içinde de yolun tamamı yeniden asfaltlanarak trafiğe açılacak.


Çalışmaların devam ettiği alana giden Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Cihan Gümüşlü, Fen işleri Daire Başkanı Çetin Çiftçi yerinde incelemelerde bulunarak, firma yetkililerinden bilgi aldı. Yolun 2018 yılında asfaltlandığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Şenkaya, “Tespitler sonucu yolda büyük oranda tahribat olduğunu tespit ettik. Yolda garanti kapsamında olduğu için yolu yeniden asfaltlanması gerektiğini firmaya illettik. Firmada garanti kapsamındaki yolda çalışmalara başladı. Yolu yeniden en kısa zaman da halkımızın hizmetine açacağız” dedi.


Yol incelemesinin ardından Şenkaya ve beraberindekiler, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı asfalt şantiyesi alanında bulunan asfalt laboratuvarına gitti. Burada çalışanlarla bir araya gelen Şenkaya, teknik personel ile sohbet edip, bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler