son dakika haberleri

Fransa'dan siber savaş ve güvenlik uyarısı

Paris yönetimi, internet korsanlığı ve istikrarı bozma manevralarını sınırlamak için siber ortamda güven ve güvenlik çağrısında bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Fransa'dan siber savaş ve güvenlik uyarısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.11.2018  14:51:00 eklendi.

 Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin üzerinden yüz yıl geçmesinden bu yana, Fransa yirmi birinci yüzyılın yeni bilgisayar savaşlarından kaçınmak istiyor. Emmanuel Macron, Paris'te düzenlenen 12 Kasım Pazartesi günkü Birleşmiş Milletler çatısı altındaki İnternet Forumunda, siber barış konusunda uluslararası barış görüşmelerine yeni bir soluk getirecek bir belge sunacak.


Paris'in sanal ortamdaki çağrısı, güven ve güvenlik çağrısı, bilgisayar korsanlığı ve dengesizlik manevralarını internet üzerinden sınırlamak için tasarlanan dokuz hedefi ortaya koymaktadır.


Bu çağrı ile;


Hacking şirketlerini engellemek, casus yazılımlar gibi tehlikeli dijital araçların çoğalmasına karşı mücadele, bilgisayar saldırıları yoluyla seçim müdahalesine karşı mücadeleyi güçlendirmek amaçlanıyor.


Bununla birlikte bu çağrı ile Fransa da dahil olmak üzere pek çok ülkenin yürüttüğü belirli saldırı eylemlerine, özellikle casusluğa karşı ortak hareket etmeyi amaçlıyor.


İnternette güvenlik konusunda birkaç aydır çok aktif olan Microsoft, Fransa hükümetine, Fransa'nın Paris Barış Forumu'nda, 11 Aralık Pazar ile 13 Kasım arasında altmış devlet başkanını bir araya getirecek bir belge sunmasını önerdi.


Kaynak: Martin Untersinger, Le Monde

TİMETÜRK ÇEVİRİ

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler