son dakika haberleri

Foça Butik Otelleri İle Tarihi Kozbeyli Köyünü Keşfedin

Foça'nın huzurlu ve unutulmaz bir tatil için tercih edilmesini sağlayan pek çok unsur bulunmakla birlikte bunlar içerisinde en sık akla gelenlerden bir tanesi de Kozbeyli köyü.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Foça Butik Otelleri İle Tarihi Kozbeyli Köyünü Keşfedin
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.08.2019  09:51:00 eklendi.

Foça Butik Otelleri İle Tarihi Kozbeyli Köyünü Keşfedin

Foça'nın huzurlu ve unutulmaz bir tatil için tercih edilmesini sağlayan pek çok unsur bulunmakla birlikte bunlar içerisinde en sık akla gelenlerden bir tanesi de Kozbeyli köyü. Bu köyü ziyaret etmeye olanak tanıyan pek çok butik otel de Foça ve çevresinde yer alıyor. Foça butik otel seçenekleri, hem misafirlere kendilerini evlerinde hissettiriyor hem de huzurlu ve konforlu bir tatili çok daha ekonomik bir şekilde sunuyor.

Foça Butik Otellerinde Kendinizi Evinizde Gibi Hissedin

Foça'daki butik otellerin pek çoğu da aileler tarafından işletiliyor. Bu sayede bu butik otellerde aile ortamını bulmak ve müşteri değil misafir olmak mümkün hale geliyor. Keza Foça butik otelleri yöresel mimariyi ve yöresel yaşam tarzını da çok iyi yansıtıyor. Ancak bunu yaparken modern olanaklardan da asla ödün verilmeden muhteşem bir denge yaratılıyor.

Kozbeyli Dibek Kahvesi ve Zeytinyağı

Kozbeyli Köyü'ne gelip de dibek kahvesi ile zeytinyağını tatmadan geri dönmek, bu köyü hiç ziyaret etmemekten farksız. Zira bu köydeki dibek kahvesi gerçek anlamda benzersiz bir lezzete sahip ve tadını damakta bırakacak cinsten. Üstelik köyün otantik havası ile de birleştiği zaman ortaya benzersiz bir deneyim çıkıyor. Elbette köyün yerli mahsulünden imal edilmiş olan sızma zeytinyağı da muhakkak tadına bakılması gerekenler arasında yer alıyor. Hatta alıp şehrine, yaşadığı yere götürüp stoklayanlar dahi oluyor.

Kozbeyli Köyü Doğası ve Tarihi ile de Ziyaretçilerin Gözdesi

Kozbeyli Köyü sadece yaşamı ile değil doğası ve tarihi kalıntıları ile de ziyaretçilerine çok fazla şey vaat ediyor. Her ne kadar bir kısmı defineciler ve benzeri kişiler tarafından tahrip edilmiş olsa dahi halen daha görülmeye değer sayısız tarihi eser bulunuyor.

Görülmeye Değer Manzaraların Adresi Kozbeyli

Yukarı Mahalle olarak bilinen kısma gelindikten sonra daha farklı tarihi eserler ile de karşılaşmak mümkün olduğu gibi bu bölgedeki manzaraları seyretmek de ömre bedel olarak anılacak cinsten. Bu manzaraların en güzel ise Koca kayalar olarak anılan yerden seyrediliyor.

Bu Köyde Nelerin Tadına Mutlaka Bakılmalı?

Kozbeyli yemekleri ile de çok fazla şey vaat ediyor. Bunlar içerisinde ilk olarak deniz ürünleri akla geliyor. Gerçek anlamda eşsiz deniz ürünleri sunan Kozbeyli, elbette doğal bitkilerden hazırlanan yemekleri ile de adından söz ettiriyor. Bunlardan bir tanesi de zeytinyağlı enginar. Ayrıca kuzu etli enginar, yoğurtlu balık ve balık dolması gibi yemekler de bu köye muhakkak tadına bakılması gerekenler arasında yer alıyor. Hatta kalamar dolması dahi çoktan bu köye ün kazanmış gibi görünüyor.

 


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler