son dakika haberleri

Eylem Pesen'in Davası Devam Edecek - VAN HABERLERİ

Davayı Van Kadın Derneği (VAKAD), Kürt İnsan Hakları Projesi, Norveç Barosu, Mavigöl Kadın Derneği, YAKA-KOOP ve VAKASUM izlemeye geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eylem Pesen'in Davası Devam Edecek - VAN HABERLERİ
Haber Yorumları
  • özcan 2011-10-14 yazık ben bu fotoğrafa baktığımda bir akrabası olarak hep hüngür hüngür gözlerimden yaş geliyor bu doğunun erkek egemen toplumundan kurtulması lazım ben bu akrabama, canım kalbim çok acıyor yazık bu insana bu insanın cübbesine sakın aldanmayın bakarsınız cübbe yerinde ama kafa bomboş lanet olsun onun bütün yediden yetmişe ailesine yüreğim kan ağlıyor

    Haber Tarihi : 13.10.2011  12:18:00 eklendi.

Eylem Pesen'in Davası Devam Edecek ...

Van Kadın Derneği'den yapılan yazılı basın açıklaması:

'' 17 Mayıs 2009 günü imam nikahlı kocası tarafından bıçaklanarak ve üzerinden araba ile geçirilerek katledilen Eylem Pesen’ in bir türlü sonuçlandırılmayan davasının son duruşmasıydı ve ne yazık ki son olmadı.

Davayı Van Kadın Derneği (VAKAD), Kürt İnsan Hakları Projesi, Norveç Barosu, Mavigöl Kadın Derneği, YAKA-KOOP ve VAKASUM izlemeye geldi.

Sanık Kerem Çakan, Elazığ ilinden duruşmaya cezaevinin ekonomik yetersizliklerinden dolayı gelmemişti. Mahkeme heyeti davada daha önce dinlenen sanıklardan birinin tekrar dinlenmesinin yararlı olabileceğine karar verilerek bir dahaki mahkemede sanığın dinlenmesine ve bir sonraki duruşmanın 13 Aralık 2011 tarihinde yapılmasına karar verdi.

 

Daha önce sanık Kerem Çakan’ın akli dengesinin yerinde olduğuna dair karar verilmişti. Sanık Kerem Çakan, Elazığ Kapalı Cezaevi’nde yatmaktadır.

Ancak sanık bunca zamandır mahkemenin görüldüğü Van iline getirilmektedir.

Davanın kısa zamanda sonuçlanması ve Eylem Pesen ve henüz doğmamış olan 7 aylık bebeğinin yaşamına son veren kocanın ve bu ölüme göz yuman aile bireylerinin cezalandırılmasını istiyoruz.

 Gecikmiş adalet adalet değildir.'' şeklinde denildi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler