son dakika haberleri

Ev Dekorasyonu ve Yaratıcı Uygulamalar

İç mimarlar mekân organizasyonuna mekânın özelliklerine göre yeni, kullanışlı ve ekonomik çözümler üretmek için tasarımlar yaparlar.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ev Dekorasyonu ve Yaratıcı Uygulamalar
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2018  21:06:00 eklendi.

ADVERTORİAL REKLAM

 

Ev Dekorasyonu ve Yaratıcı Uygulamalar

 

İç mimarlar mekân organizasyonuna mekânın özelliklerine göre yeni, kullanışlı ve ekonomik çözümler üretmek için tasarımlar yaparlar. İnsan, mekân ve donanım bileşenlerini alışılmışın dışında ele alır, biçim ve ölçülendirme aşamalarının da ötesine taşır, günümüz ve gelecekte olması gerektiği ideal koşullara uygular. Dolayısıyla iç mimarların hizmet alanlarının son derece geniş olduğunu söylemek mümkündür. Bir mekân tasarımının ilk aşamalarından son ana kadar ekibin ayrılmaz bir parçasıdır. Binanın ortaya çıkış aşamasından farklı olarak mekânın yeniden düzenlenmesi istendiğinde de iç mimar devreye girer ve kişisel isteklerinize göre sizin için en ideali yakalamaya çalışır.

 

İlginizi çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları 

 

İç mekanlarda öngörülen işlevsel, insan davranış ve yaşamına odaklı çözümlerle hayatınızı renklendirir. İç mimarlar evleriniz için vazgeçilmez bileşenleri en ahenkli şekilde sizin için tasarlar. Yapı elemanlarıyla mobilya uyumunun nasıl olması gerektiği konusunda birçok insan bilinçlenmiş değildir, zira bu durumda bir uzmandan yardım almak son derece faydalı olacaktır. Çünkü herkesin evi kendisi için özeldir. Evler içinde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir ve bizlere huzur verirler. Evdeki konforu ortaya çıkaran bazı faktörlerin varlığından söz etmek mümkündür. Bir evin salon, mutfak, banyo, yatak odası gibi bölümleri bulunur. Hepsi birlikte eve has bir hava oluşturulmasını sağlar. Bir evin dekorasyonunu güçlendiren bazı etkenler vardır. Kullanılan mobilyalar, tercih edilen renkler, eşya yerleşimi ve duvar renkleri evlerin kendine has atmosfer oluşturmasına katkı sağlarlar.

 

İlginizi çekebilir : villa dekorasyonu

 

Ev dekorasyonunda neredeyse sayısız bileşen işin içine girmektedir. Örnek olarak duvar renklerini ele alalım. Evinizdeki mobilyalar ve eşyalar canlı ve açık renkli ise duvarlarınızda mat ve nötr renkleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde renklerin birbirine girmesini, yani karmaşayı önlemiş olursunuz. Tabii kişisel hayatımız da duvar rengini seçmemizde etkili olacaktır. Stresli, tempolu bir hayatımız varsa mavi ve yeşilin rahatlatıcı tonlarını kullanmak isabetli olacaktır. Eğer eğlenceli bir yaşamdan yanaysanız duvarlarınızda sıcak renkleri seçebilirsiniz. Salon rengini seçerken ise salondaki mobilyalara bakmak gerekecektir. Bununla birlikte salondaki ışık da bu seçimde göz önüne alınır. Diğer odalara geçecek olursak burada da kendi tercihleriniz ön olana çıkar.

 
 
 
 

Daha fazlası için  : http://www.ucicmimarlik.com 


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler