son dakika haberleri

Etso’dan Galerici Esnafına Mesleki Yeterlilik Belgesi

Van’ın Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (ETSO) tarafından ilçede faaliyet gösteren ikinci el oto alım satıcısı (galerici) esnafına teorik ve uygulamalı sınavın ardından mesleki yeterlilik belgesi ile kimlik kartları düzenlenen törenle verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Etso’dan Galerici Esnafına Mesleki Yeterlilik Belgesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.04.2019  18:54:00 eklendi.

 ETSO hizmet binasında düzenlenen törende bir konuşma yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Keleş, mesleklerini geleneksel yöntemlerle sürdürenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin belgelendirilmesinin önem arz ettiğini belirterek, "Belge almaya hak kazanan ikinci el oto satıcı esnafımızın iş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra müşteri ilişkileri, alım-satımı yapılacak araçlara ilişkin değer tespiti yapabilme, Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi (ASBİS) kullanabilme ve satış sonrası memnuniyetin değerlendirilmesi gibi konularda oluşan teorik ve pratik sınavlardan başarılı olan kardeşlerimize bugün belgelerini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alanda ilçemizde faaliyet gösteren yaklaşık 130 esnafımızdan 110 kişi yapılan sınavlarda başarı göstererek belge almaya hak kazanmışlardır. Amacımız çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırmak, eğitim ile istihdam arasındaki bağı güçlendirmektir’’ dedi. 

 

Belge zorunluluğuyla galericilik mesleğini gerekli yeterliliğe sahip kişilerin yapabileceğine de dikkat çeken Keleş, "Belge zorunluluğu, galericilik mesleğinin itibar ve kalitesini artıracaktır. Artık herkes mesleki yeterlilik belgesi olmadan ikinci el motorlu kara taşıtları alım satımı yapamayacaktır" ifadelerini kullandı. 
 

Konuşmanın ardından Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)’a bağlı Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi AŞ (MEYBEM) tarafından hazırlanan Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Seviye- 5 belgesi ile kimlik kartları ETSO yönetim kurulu başkan vekili Ramazan Keleş, Genel Sekreter Ahmet Gözütok ve yönetim kurulu üyeleri tarafından hak sahiplerine takdim edildi. 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler