son dakika haberleri

Eş Başkanlar Kurt ve Yacan’dan ’17 Ağustos Depremine’ ilişkin açıklama

İpekyolu Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan, 17 Ağustos 1999 depreminin 20. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, depremde yaşamını yitirenleri andı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eş Başkanlar Kurt ve Yacan’dan ’17 Ağustos Depremine’ ilişkin açıklama
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.08.2019  17:23:00 eklendi.

 Kurt ve Yacan tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

Son yıllarda ülke olarak yaşadığımız en büyük felaketlerden biri olan 17 Ağustos 1999 Büyük Marmara Depremi’nin üzerinden tam 20 yıl geçti. Başta İzmit, Yalova ve Adapazarı olmak üzere Marmara Bölgesi’nin tamamını etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremde resmi rakamlara göre 18 bin yurttaşımız hayatını kaybederken, 50 binden fazla yurttaşımız yaralandı.

 

17 Ağustos depremi hazırlıksız yakalanıldığında doğal afetlerin nasıl büyük felaketlere dönüştüğünü çok acı bir biçimde ortaya koymasına rağmen,  2011 Van depreminde yaşadıklarımız maalesef Marmara Depreminde yaşananlardan hiçbir ders çıkarmadığımızı da bize bir kez daha göstermiş oldu.

 

17 Ağustos 1999’da ve 2011 yılında Van’da yaşadıklarımız, depremlerin ülkemiz için ne kadar yakın bir tehdit olduğunu da ortaya koyarken, betonlaşmayı esas alan, denetimden uzak, ticari bir anlayışla gerçekleştirilen şehir planlamaları, geleceğe güvenle bakmamızı engelleyen en büyük etkenlerin başında gelmektedir.

 

1999 Marmara Depreminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen, deprem konusunda 20 yıl öncesinin bile gerisindeyiz. Tüm bunlar bilinmesine rağmen henüz somut ve ciddi adımların atılmaması hepimizi derinden kaygılandırmaktadır.

 

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20. Yıldönümünde, depremde yitirdiklerimizi bir kez daha rahmetle anıyor ve depremzede yurttaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtirken, bir daha böylesi felaketlerin yaşanmamasını diliyoruz.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler