son dakika haberleri

Eş Başkan Şehsade Kurt, kadın derneklerini ziyaret etti

Stratejik Planlama oluşturma çalışmaları çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam eden İpekyolu Belediye Eşbaşkan Şehsade Kurt, YAKA-KOOP ve Mavigöl Kadın Derneklerini ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eş Başkan Şehsade Kurt, kadın derneklerini ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.07.2019  18:30:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesi’nde  ‘2019-2024 Stratejik Planlama’ hazırlama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda İpekyolu halkı ve sivil toplum kurumları ziyaret edilerek sorun, talep ve projelerini dinlenmeye devam ediliyor.


İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Şehsade Kurt, kadın belediye meclis üyeleri ve kadın müdürlerle birlikte, Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (YAKA-KOOP) ve Mavi Göl Kadın Dernekleri ziyaret edilerek, toplantı düzenlendi.


Düzenlenen toplantıda belediye ve kadın kooperatiflerin nasıl birlikte çalışma yürütülebileceği üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda belediyenin her türlü kadın çalışmalarında yer alınması gerektiği vurgulandı. Kadın kooperatifinde yer alan kadınların talep ve önerileri dinlendi. Dernek çalışmalarını yürüten kadınlar toplumsal cinsiyet eşitliği ve aynı zamanda kadın sağlık eğitimlerinin verilmesinin önemine değindi.


Toplantıda konuşan Eşbaşkan Şehsade Kurt, “Belediye olarak kadına yönelik çalışmalarımız ve önemli projelerimiz var. Biz kadınlar olarak kendimizi de kentimizi de yöneteceğiz. Stratejik çalışma kapsamında kadın toplantıları düzenleyeceğiz. Söylemiş olduğunuz bütün talep ve öneriler bizler için önemli ve anlamlıdır” dedi.


Eşbaşkan Şehsade Kurt’un ardından konuşma yapan Kadın Politikaları Müdürü Figan Kepenek, İpekyolu İlçesi’nde bulunan kadınlara yönelik kültürel ve ekonomik anlamda her türlü çalışmaların üzerinde durulduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 


Kadın |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler