son dakika haberleri

Eş Başkan Avcı: Kentin düzenini sağlamak zorundayız

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, Stratejik Plan hazırlığı çerçevesinde mahalle toplantılarına deva ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eş Başkan Avcı: Kentin düzenini sağlamak zorundayız
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.07.2019  16:55:00 eklendi.

Edremit ve İpekyolu’nda düzenlenen toplantılarda konuşan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, en son zabıtalara saldırmakla gündeme gelen seyyar satıcıların durumuna dikkat çekerek, “Sizleri en iyi biz anlarız, ancak 40 bin işsiz var. Bu sorunu sadece belediye üzerinden çözemeyiz” dedi.


Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Stratejik Plan hazırlığı çalışmaları kapsamında Edremit ve İpekyolu ilçelerinde düzenlenen halk toplantısına katılarak, vatandaşları dinledi. Eşbaşkan Avcı’ya HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Barış Caniş, 31 Mart seçimlerinde HDP’nin Edremit Belediyesi Eşbaşkan Adayı Medeni Özer, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkay, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cihan Gümüşlü, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.


İlk önce Edremit ilçesine bağlı Dilkaya (Îşxanîkom) Mahallesi ve ardından Dönemeç (Engil) Mahallesi’nde halkla bir araya gelen Eşbaşkan Avcı, mahallelinin sorun ve taleplerini dinledi.


Aktarılanların tek tek not edildiği halk toplantılarında, belediyenin mevcut çalışmalarını anlatarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Avcı, “Bir ay içeresinde Biz 13 ilçenin muhtarlarıyla ve birçok mahallede halk ile bir araya geldik. Bu toplantıları periyodik hale getirerek, halkımız ve kentimizin tüm dinamikleriyle beraber çalışmalar yapacağız. Sizin sorun ve taleplerinizi yerinde dinleyeceğiz. Gelip yerinde göreceğiz. Her gün belediyeye elinizde dilekçeyle gelmeyeceksiniz” diye konuştu.


Edremit’in ardından İpekyolu İlçesi’ne geçen Eşbaşkan Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan ile birlikte Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

 


 

Eşbaşkan ve beraberindekilere, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Öznur Bartın, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri eşlik etti. Bir evin bahçesinde düzenlenen toplantıya katılan vatandaşlar, mahallerinde yaşanan sorunları dile getirerek, Kürtçe eğitim, çocuk parkı, spor kompleksi ve kadınlar için mesleki kurs taleplerini iletti.

 


 

Sorunları ve talepleri dinleyen Eşbaşkan Avcı, intihar teşebbüsü ve zabıtalara saldırı gibi konularla kentin gündeminde olan seyyar satıcılar konusuna değinerek, “Biz bu kentin düzenini sağlamak zorundayız. Biz seyyar satıcılarla toplantı yaptık, zabıta müdahalesi öncesinde seyyar satıcılarla bir araya gelerek ikna etmeye çalıştım. Ancak bir kısım dinledi, bir kısmı parklardan çıkmamaya diretiyor. Ramazan ayında geçici olarak kendilerine kent meydanında kura çekimi yaparak yer verdik. Bunu evlerine Ramazan ayında ekmek götürsünler diye yaptık. Sizleri en iyi biz anlarız, ancak 40 bin işsiz var. Bu sorunu sadece belediye üzerinden çözemeyiz” dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler