son dakika haberleri

Erciş'te Ulaşılabilir Belediye Dönemi

Van’ın Erciş Belediyesi tarafından Basın ve Halkla Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Beyaz Masa’ uygulaması ile ilçe halkı belediye ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerini daha kolay dile getirebiliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş'te Ulaşılabilir Belediye Dönemi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 31.12.2016  22:43:00 eklendi.

Erciş Belediyesi tarafından, vatandaşların beklenti, şikayet ve önerilerini kolayca dile getirebilmesi amacıyla 444 65 10 numaralı çağrı hattı ve beyaz masa uygulaması vatandaşlardan olumlu not aldı.


Her geçen gün ilginin arttığı beyaz masa uygulamasında ilçe halkı istek, talep ve görüşlerini bu birime aktarırken, beyaz masa ise belediye bünyesindeki ilgili birime konuyu aktararak çözüm bulunmasını ve vatandaşa geri dönüş sağlayarak hizmetin götürülmesini sağlıyor.


Her geçen gün daha fazla ilgi gören uygulamaya Aralık ayı içerisinde 268 başvuru gerçekleşti. Bu başvurular içinde genellikle sokak köpekleri, ulaşım güzergahı, çöp bidonları, Kentsel dönüşüm projesi ve kar temizliği gibi konulara ilişkin talepler aktarılırken, öğretmen evine toplu taşımanın sağlanması, otobüs duraklarına bayrak asılması gibi öneriler de geldi. Birime başvurduktan sonra şikayet ve talepleri çözüme kavuşturulan vatandaşlar, hayata geçirilen uygulama karşısında beyaz masayı arayarak memnuniyetlerini dile getiriyor. Cadde ve sokaklara bırakılan yeni çöp bidonları, kar temizliği, başıboş köpeklerin azalması, otobüs seferlerinin düzene girmesi ve bozuk yolların onarılması da vatandaşlar tarafından takdir dilen konuların başında geldiği bildirildi.

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler