son dakika haberleri

Erciş'te Adnan Menderes'te su sevinci

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, olumsuz ağır kış şartlarına rağmen halkın mağduriyetini gidermek için yoğun çaba harcıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş'te Adnan Menderes'te su sevinci
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.12.2017  11:24:00 eklendi.

Ekiplerin mesai saatleri dışında da gösterdiği performans ile hizmet götüren VASKİ, büyük başarılara imza atıyor.  Erciş'te Toki konutlarının da içinde bulunduğu ve yaz aylarında  nüfusu 30 bin kişiye çıkan Adnan Menderes Mahallesi kesintisiz suya kavuşturuldu.


VASKİ Erciş Adnan Menderes Mahallesinin su sorunu ihaleye başvurmadan kendi imkanları ile çözdü. İhale 120 bin TL harcama öngörülürken, VASKİ kendi imkanlarını kullanarak içme suyu hattını 20 bin TL' ye mal etti.  Kurumun ve halkın parasının asli işlerde kullanılmasının önemine değinen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Bizim bu halka hizmet borcumuz var, bu kurumun tek kuruşunu bile boşa harcamayacağız" dedi.


VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş Genel Müdür yardımcıları Emrah Çayırlı, Nazım Akman ve İşletmeler Dairesi Başkanı Bahattin Önder,  Erçiş Vaski şubesi çalışanlarını  ziyaret  ettikten sonra Erçiş Adnan Menderes Mahallesi Muhtarıyla birlikte Adnan Menderes su sorununu tamamen çözen  depoda incelemelerde bulundu.


''30 bin kişilik mahalle artık susuz kalmayacak''


Adnan Menderes Mahallesine su temini sağlayan depo içerisinde incelemeye eşlik eden Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Ümit Meydan, depodan gelen su sesine hasret kaldığını ifade ederek, 30 bin kişilik mahallenin bir hafta susuz kalmasından sonra bu su sesi duymak iyi geldi" ifadelerini kullandı.


4 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ


Muhtarın ifadelerinden etkilendiği gözlenen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, bilinçsiz kullanımdan dolayı Van'da 3,5 milyona yetecek suyu 560 bin kişiye yetiştiremiyoruz. Su israfını engellersek, su cenneti olan ilimizde susuzluk yaşanmayacaktır. Bugün kendimizi burada mutlu huzurlu hissettiğimiz bir gün. Muhtarımızın da belirttiği gibi 4 yıllık sorun çözüme kavuşmuş oldu. Bize sorun iletildiği gibi gerekli incelemelerimizi yaptık , binlerce kişiyi susuzluğa mahkum edemezdik. Gerekli çalışmalarımızı ağır kış şartlarına rağmen başlattık. Allahımıza hamd olsun ki nüfusun tamamına yetecek suyu verdik. Mahalle halkına hayırlı olsun ''dedi.


''5 okul ve 3 bin öğrencinin de sorunu halledildi.''


Burada 5 okulda 3 bin öğrenci eğitim gördüğünü belirten Tekataş, ''Onların sağlığı bizim için her şeyden  daha önemli. Bu mahallemizin sorunuyla birlikte okullarımızın da su sorununu giderdiğimiz için ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bu ağır kış şartlarına rağmen kısa sürede sorunu gideren VASKİ Erçiş Şube Müdürü Nuri Çifçi ve VASKİ Erçiş şube çalışanlarımızın tamamına teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.


MAHALLE MUHTARI ÜMİT MEYDAN: SU SESİNE HASRET KALMIŞTIK


"4 yıldır su sorunu yaşadıklarını ve su sorunu için Ankara' daki ilgili mercilere götürmemize rağmen çözülmemişti. VASKİ Genel Müdürü Ali beye ilettiğimiz gibi bundan 1 ay önce gelip inceleme yapıldı ve kısa sürede sorunumuz giderilmiş oldu" diyen Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Ümit Meydan ''soğuk havaya rağmen VASKİ ekipleri arılıksız çalıştı. Su sesine hasret kalmıştık bizim için yapılan bu depodan su sesini duyduğumda gerçekten duygulandım. bizimle yakını gibi ilgilenen başta Ali beye ve tüm VASKİ çalışanlarından Allah razı olsun''diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler