son dakika haberleri

Erciş'te 750 kilo inci kefali balığı ele geçirildi

Van’ın Erciş ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Erciş Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri tarafından dün gece yapılan denetimlerde ele geçirilen 750 kilo kaçak avlanmış balığın canlı olan 500 kilosu tekrar göle bırakıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş'te 750 kilo inci kefali balığı ele geçirildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.05.2018  11:46:00 eklendi.

 Erciş ilçesi Çelebibağ bölgesinde, Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Erciş Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri tarafından dün gece yapılan denetimlerde tekne ile kaçak avcılığın yapıldığı tespit edilmiştir.

 

Ancak kaçak avcılık yapan şahıslar sisli havadan ve gecenin karanlığından faydalanarak sazlıklar arasında izlerini kaybettirdi. Bu gece ayni bölgede Erciş Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekiplerinin yaptığı denetimlerde branda altına saklanmış 250 kilo ölü 500 kilo canlı balık ele geçirildi. Canlı balıklar brandalar kesilerek tekrar göle salındı. Jandarmanın, konuyla ilgili tahkikat başlattığı belirtildi. 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Görentaş, “İnci kefali av yasağı döneminde personellerimiz 7/24 sahada güvenlik güçleriyle birlikte sürekli denetimler yaparak kaçak avcılara göz açtırmamaktadırlar” dedi. 
 
 
 

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler