son dakika haberleri

Erciş’te çocuklar için korona virüs farkındalık etkinliği

Van’ın Erciş ilçesindeki ilkokul çocuklarına yönelik korona virüs salgını ve korunma yollarıyla ilgili farkındalık etkinlikleri düzenleniyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erciş’te çocuklar için korona virüs farkındalık etkinliği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2020  10:00:00 eklendi.

 Erciş Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün katkılarıyla ilçedeki ilkokullarda korona virüs salgını ve salgından korunmanın yollarına dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinlikleri düzenleniyor. İlk olarak Tenzile Ana İlkokulunda düzenlenen etkinliğe Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Kaymakam Adayı Yunus Emre Bozkurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık İşler, İlçe Sağlık Müdürü Bayram Mercimek, okulun öğretmenleri ile öğrencileri katıldı. Programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, korona virüsten korunmanın önemine değindi. Düzenlenen etkinliklerle çocukların daha bilinçli olacağını belirten Mehmetbeyoğlu, “Evlatlarımız bu etkinliklerle bizlere çok şey öğretecekler. Önce anne ve babalarına, sonra kendi arkadaşlarına, sonra bütün topluma doğruyu, güzeli öğretecekler. İnşallah çocuklarımızla birlikte Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 3 ana kuralı asla unutmamamız gerekiyor. Sosyal mesafemizi koruyor, hijyen kurallarına ve maske kullanımına dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliklerin sunumu yapıldı. Korona virüsün tanıtılarak hijyen kuralları, maske kullanımı ve sosyal mesafe konularında verilen mesajın ardından etkinliğe katılan öğrencilere protokol tarafından hijyen malzemeleri ve maske dağıtımı yapıldı.

 


Erciş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler